Zekat Bağışı - Faaliyetlerimiz | Kardeş Eli
FAALİYETLERİMİZ

Zekat Bağışı

Dünyanın birçok ülkesinde açlıkla mücadele eden, sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş insanlar vardır. Savaş, afet gibi nedenlerden dolayı mağdur olmuş evsiz yurtsuz ya da sakat kalmış insanlara insani yardım ulaştırmak gerekir. Kardeşeli İnsani Yardım Derneği bu insanların tüm yaşam hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesini önlemek üzere uzun yıllardır çalışmalar yapmaktadır. Gönüllü faaliyetler ile başlayan ve 2006 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar ile kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan hayır köprüsü rolünü üstlenmiştir.

Zekat bağışları ile dünyada büyük dertlerin önüne geçebilirsiniz. Derneğimiz din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan insanlara yardım eli uzatmaktadır. Hedef her zaman ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir. Zekat bağışları ile açlıkla mücadele eden, savaşlarda sakat kalmış ve yardıma muhtaç, evi olmayan insanlara bir umut olabilirsiniz.

Zekat Bağışı ile Siz de Katkı Sağlayın

Savaş ya da doğal afetlerin sebep olduğu olumsuzluklar giderilerek bireylere ve toplumlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri sağlamak önemlidir. Bunun için zekat bağışı yaparak katkıda bulunmak en büyük insanlık vazifesidir. Böylelikle büyük dertlerin önüne geçilebilir.

Kardeşeli derneğimiz, dünyanın farklı yerlerindeki mağdur ve muhtaç insanlar için yola çıkıyor. Zekatlarınız ile sizde bir katkıda bulunabilir ve bu iyilik kervanına katılabilirsiniz. Artma, çoğalma, temizlik, bereket anlamına gelen zekat, dini bir terim olarak belirli malın bir kısmının Allah rızası için dinen zekat alabilecek durumdaki kişilere verilmesi anlamına gelir. Zekat bağışı ya da verdiğimiz diğer hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.