Su Kuyusu Yardımı | Kardeş Eli
FAALİYETLERİMİZ

Su Tulumbasında Hayat Var!

SU TULUMBASINDA HAYAT VAR!
Kardeş Eli Su Kuyusu Açım Süreci Nasıl Gerçekleştiriliyor?
 
Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, su kuyusu açılış faaliyetlerini Asya Bölgesi Bangladeş , Srilenka ülkesi ve Afrika Bölgesi Gana, Tanzanya , Çad , Mali , Uganda , Somali ve Etiyopya ülkelerinde açılmaktadır
 
Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu fonuna dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmalara destek olabilirsiniz. Asya Bölgesin 4 ila 6hafta  Afrika bölgelerinde kuraklık sebebiyle bu süre biraz daha fazla uzayarak 6 ila 8 hafta içerisinde su kuyuları açılmaktadır. Kardeş Eli ekipleri tarafından en çok ihtiyaç olan bölgeler belirlenmektedir. 
Sizlerin isimlerini olduğu tabelalar yerleştirilir ve sizlere kuyuların konumu, Whatsapp, Mail yolu ile video ve fotoğraflar gönderilir. Detaylı bilgi için 444 44 46 / 0216 224 2  224 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 
 
 

“İNSANLIK İÇİN” TEMİZ SUYA ULAŞAMAYAN İNSANLARA YARDIMCI OLALIM
 
Afrika Bölgesi Su Kuyusu
 
Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’daki insanların %66’sı kurak ve yarı kurak yerlerde susuzluk problemi yaşıyor. Küresel ısınmada Afrika bölgesini giderek daha da etkiliyor. Afrika Bölgesi en kurak dönemlerini yaşıyor. Bu yüzden bölge halkının su ihtiyacını karşılamak için su kuyularının açılması gerekiyor.
 
Afrika Bölgesi ‘da kirli sulara bağlı kolera, tifo, dizanteri zatürre gibi hastalıklar yüzünden binlerce kişi ölüyor. Kardeş Eli Su Kuyusu projeleri ile bölgede su kuyuları açarak, bölge halkına temiz su imkanı sağlamaktayız.
 
Derneğimiz su kuyusu açmak için, öncelikle en çok ihtiyaç olan bölgeyi belirliyor. Su, bulunduğu yerde insanlara hayat oluyor. Açlık ve kuraklıkla mücadele eden ihtiyaç sahiplerine açılan su kuyuları hayat veriyor.
 

Afrika Bölgesi Gana, Nijerya , Mali Ülkelerinde (Özel Kovalı)
10.750 tl ye Tek Başınıza Su Kuyusu Açtırabilirsiniz Sizlere , Konum ,Fotoğraf ve videolarınızı  whatsapp ve mail olarak göndermekteyiz
Dilediğiniz kişinin Adına Tabela yapabilirsiniz

 

Asya Bölgesi Su Kuyusu
 
Asya ülkesi olan Bangladeş, dünyanın en fakir ve gelişmemiş ülkeleri arasında yer alıyor. Akarsuların bulunduğu ülkede içilebilir temiz su sıkıntısı çekiliyor. Dünyanın en yoksul ve kalabalık ülkeleri arasında bulunan Bangladeş’te insanlar yoksulluk, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Yoksulluğun çok fazla olması en çok çocukları ve yaşlıları etkiliyor.
 
Bataklık bir ülke olan Bangladeş’te fakirlik ve imkansızlıktan dolayı, bölgede normal ulaşım yolları bulunmuyor ve evlerde su şebekeleri yoktur. İnsanlar yaşamlarını pis suların biriktiği göletlerden faydalanarak sürdürmeye çalışıyorlar. Bu yüzden bölgenin temiz suya ihtiyacı vardır.
 
Asya bölgesinde Temiz suyun bulunmadığı bölgelerde salgın ve bulaşıcı hatalıklar artmaktadır. Bunun sonucu olarak ölümler de artmakta ya da binlerce insan yaşadıkları sağlık problemleri nedeni ile sakat ya da yatalak kalmaktadır. Susuzluktan ve açlıktan en çok çocuklar ve yaşlılar etkilenmektedir. Derneğimiz bölgede yaptığı çalışmalar ile öncelikli su kuyusu açılması gereken bölgeyi tespit etmektedir.
 

Asya Bölgesi Sri lenka ve Bangladeş Ülkelerinde
4.750 tlye Tek Başınıza Su Kuyusu Açtırabilirsiniz Sizlere , Konum ,Fotoğraf ve videolarınızı  whatsapp ve mail olarak göndermekteyiz
Dilediğiniz kişinin Adına Tabela yapabilirsiniz

 

 

Bir Damla Bir Hisse
 
Kardeş Eli derneğinin hisseli su kuyusu çalışmalarına ‘’Bir damla Bir hisse 275 lira’’ ile bağışta bulunabileceğiniz gibi serbest bağış miktar bölümünü seçerek istenilen miktarda su kuyusu açılması için destekte bulunabilirsiniz.
 
Su kuyuları sayesinde, ölümlere neden olan tifo, kolera, zatürre, dizanteri gibi salgın hastalıkların önüne geçilecektir. Bu nedenle derneğimiz ihtiyaç önceliğine göre su kuyusu çalışmalarına devam edecektir.
 

  

Asya ve Afrika bölgelerindeki ülkelerin fiyat bilgisi için dilerseniz aşağıdaki tablodan inceleyebilir veya 444 44 46 iletişim numaramızdan canlı destek alabilirsiniz.