FAALİYETLERİMİZ

Vekaleten Kurban Bağışı

Vekaleten kurban bağışı

Kurbanını vekalet yoluyla kestirmek isteyen bağışçılar güven duyacakları kurum ve kuruluşlara ihtiyaç duyuyor. Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, 2006’dan beri bağışçılardan emanet aldıkları kurbanları İslami hassasiyetlere dikkat ederek ve özenle keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerini gözetiyor.

İhtiyaç sahipleri titiz çalışmalardan sonra belirleniyor

Kardeş Eli insani Yardım Derneği, ihtiyaç sahiplerini belirlemek için bölgede detaylı raporlar hazırlayarak çalışmaktadır. Kardeşeli, ihtiyaç durumuna göre dağıtım bölgeleri olarak, Anadolu’da, Afrika ve Asya ülkelerinde, mülteci kamplarında veya afet ya da savaş mağduru ülkelerde adak, akika, şükür, kurbanlarını keserek dağıtımını gerçekleştirir.

Kurban kesimi için vekâlet verme

Kurbanını kendi kesemeyecek kişi, vekâlet yoluyla kurbanın başka bir kişiye ya da kuruma kestirebilir. Bulunulan yerdeki veya uzak yerlerdeki kişilere veya kurumlara adak kurban kesimi için vekâlet verilebilir. Vekâlet verecek kişi bunu sözlü veya yazılı olarak gerçekleştirebilir. Günümüzde vekâletin telefonla veya internet üzerinden de verilebilmesi, bu iyiliğe niyet etmiş kişiler için büyük kolaylık sağlıyor. Siz de kurban adaklarınız için bize telefonla veya internet sitemiz üzerinden ulaşabilir, kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Kurban vekâleti için güvenilir adres: Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği

Vekalet yoluyla kurban kestirmek isteyen hayırseverler basit bir şekilde https://www.kardeseli.org.tr internet sitesinde bulunan “online bağış” yap butonuna tıklayıp ödeme bilgilerini girerek kurban vekaleti verebilir. Bir diğer seçenek ise ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla kesmek istedikleri küçükbaş veya hisse kurban bedelini göndermektir. Bağışçılar aynı zamanda şube merkezlerine gelerek de elden bağış bedelini teslim edebilirler.

Kurban kesiminde şeffaflık

Kurban bağışları derneğimizin hesaplarına ulaştıktan sonra bir hafta içerisinde kesiyor; bağış yapan kişileri, kesim videoları ve fotoğrafları göndererek kurbanı hakkında bilgilendiriyoruz.

Online bağış kolay ve güvenli

Siz de kurbanınızı, derneğimizin merkezine gelerek, web sayfası yoluyla veya derneğimize telefon açarak ulaştırabilirsiniz. Online olarak bağış yapmak hem güvenilir hem de kolaydır. Web sayfamızda bulunan online bağış bölümünden kurbanınızın kesim yerini ve hisse adedini seçebilir kimin veya kimlerin adına bağışta bulunduğunuzu belirterek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Allah rızası için bağışlamış olduğunuz kurbanlarınızı Türkiye, Asya, Afrika, Gazze ve Yemen’de yaşayan yoksullara, mağdurlara, yetimlere ve kimsesizlere ulaştırmak için yılın 365 günü çalışıyoruz.

Bilgi almak ve bağış yapmak için 444 44 46 veya 0216 224 2 224 numaralarından bize ulaşabilir veya info@kardeseli.org.tr adresine mail gönderebilirsiniz