FAALİYETLERİMİZ

Kurban Şükürdür!

 

‘Kurban Şükürdür’  SLOGANIYLA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DAVET EDİYORUZ.

 

‘Kurban Şükürdür’  sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği olarak hayırseverleri vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanlar ile bu bayramda da farklı coğrafyalarda gönül köprüsü kurmaya davet ediyoruz.

 

İnsanın Allah’a yakınlaşmasına ve onun rızasını kazanmasına vesile olan bir ibadet olarak karşımıza çıkan  ‘Kurban’, hem dinen hem de toplumsal birlik beraberlik için büyük önem taşıyor.  Bu ibadetin en önemli hususu ise İslam'da paylaşma kültürünü yaygınlaştırmasıdır.  Bu kapsamda,  Peygamber Efendimiz 'in “Bayramda yapılması gereken en faziletli şey nedir?” sorusuna, “Müminlere sevinç taşımaktır” buyurduğunu göz önüne alarak, sevgi ve yüzümüzdeki tebessüm ile insanlar arasında yardımlaşma ve dostluk köprüleri kurmaya 15 yıldır hız kesmeden devam ediyoruz.

 

2020 yılında 12 ülke ve 93 bölge olmak üzere 37 bin 663 vacip kurban bağışı ile 1 milyon 684 bin kişiye kurban etini ulaştırdık.

 

2021 yılında ise bağışlarınız ile başta ülkemiz olmak üzere 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı amaçlıyoruz. Bu yıl yurt dışında büyükbaş hisse bedeli için 595 TL, küçükbaş için 695 TL ve yurt içinde ise 1250 TL kurban bağışı bedelidir. Başta ülkemiz olmak üzere sen de binlerce kilometre uzaklıktaki kardeşine iyilik elini uzatabilirsin.

 

Yurt içinde kurban bağışını gerçekleştirmek isteyenler ise Türkiye’nin farklı şehirlerinde titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda salgın nedeniyle zor durumda kalan birçok ailenin sofrasına da ortak olabiliyor.

 

Tüm Süreç Şeffaf Bir Şekilde Yürütülüyor

 

Yardımseverlerin emanetinin organizasyonu, Türkiye'den gidecek ekipler gözetiminde şeffaflık ilkesi ön planda tutularak gerçekleştiriliyor.  Kesim ve dağıtım aşamasında ise Kovid-19 tedbirleri göz önünde bulunduruluyor. islami usullere ve insani hassasiyetlere dikkat ederek veteriner kontrolünde yerine getirilen vacip kurban ibadeti, her aşamasında video çekilerek bağışçılar ile paylaşılıyor.

 

Türkiye, Çad, Mali, Uganda, Gana, Zimbabwe, Etiyopya, Somali, Nijerya, Bangladeş, Sri Lanka, Arakan, Yemen, Gazze, Suriye, Ürdün ve Lübnan’da faaliyet gösteren derneğimize yurt içinden ve yurt dışından kurban bağışı yapmak için web sitemiz üzerinden ya da 444 44 46 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.