Kurban Bağışı - Faaliyetlerimiz | Kardeş Eli
FAALİYETLERİMİZ

Kurban Bağışı

 

NAFİLE KURBAN


Kardeş Eli Yardım Derneği kurban çalışma faaliyetlerini Türkiye, Gazze, Afrika ve Yemen bölgelerinde devam ettirmektedir. 
Adak, Akika, Şükür ve Şifa kurbanlarınızı kestirmek isterseniz, Kardeş Eli aracılığı ile kestirebilirsiniz. Bağışlanan kurbanlar bazen Türkiye’de bazen de Afrika, Gazze ve Yemen gibi yurtdışı ülkelerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Kurbanlar, okullarda, medreselerde, yetimhanelerde sağlıklı koşullarda kesilerek ihtiyaç sahibi kimsesizlere ve yoksullara dağıtılmaktadır. 
Dinimizde adak kurbanı kesmek vaciptir. Adak kurbanını Kurban Bayramı’nda kesilen kurbandan ayıran özellik, bir şeyin ya da bir şartın gerçekleşmesi üzerine kurbanın adanmasıdır. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban ise dini vazifeyi yerine getirmek içindir. Adak kurbanı fakirlere dağıtılır.
Akika kurbanı ise bir çocuk doğduğunda Allah’a şükran olarak kesilen kurbandır. Şükür kurbanı, bir kimsenin istediğine ulaşması sonrası kesilen kurbandır. Ancak istediğine ulaşan kişi kurban adağında bulunmamışsa kesmek zorunda değildir. 
Şifa kurbanı ise, hastalıktan kurtulmak için kurban kesilir fakirlere dağıtılır. Kurban ibadeti için, vekaletleri alınan kurbanların kesimi ile ilgili İslami hassasiyetler bulunur. 
Afrika’da, Gazze’de ve Yemen’de yaşayan ihtiyaç sahibi insanlar bulunmaktadır. Derneğimiz, hayırseverlerin vekalet ettiği kurbanlıklar için, bölgede bulunan en uygun hayvanların seçimi ile işe başlar. Kurbanlıklar tüm İslami hassasiyetlere uygun olarak kesilir. Daha sonra ihtiyaç sahipleri belirlenir ve kişilere ulaştırılır. 
Kurban bağışları derneğimizin hesaplarına ulaştıktan sonra kişiden vekalet alınarak 1 hafta içerisinde kesilir. 

VACİP KURBAN

Kurban Şükürdür. Bereketi Paylaştıkça büyür.

Kurban; birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakârlığı ve paylaşmayı gösterir bize. Bir yetimin bir mahzun kalbin sevincine, mutluluğuna, samimi duasına ortak eder bizi. Yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine huzur, bizlere bereket sağlar.

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Ramazan ayı çalışmalarının ardından Kurban bayramı için Vacip Kurban kampanyasının 1 Temmuz itibariyle başladığını duyurdu.

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere kampanyayı iki farklı şekilde yürütecek olan dernek, bağışçıların hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Bu bayram onlara da bayram.

Kurbanınız, ocağında yemek pişiremeyen annelerin, evini geçindiremeyen boynu bükük babaların ve hayatında henüz et yememiş yetimlerin bulunduğu ihtiyaç sahibi bölgelerde kesilsin, onlara da bayram olsun.

Kampanya ile alakalı dernek yetkilileri; ‘’Kurbanınızı ihtiyaç sahibi mazlumların bulunduğu bölgelerde keselim. Onlara da bayram olsun, umutları mutluluğa dönüşsün. Bağışlarınız bizlere ulaştıktan sonra sizleri arayarak vekâletiniz alınır. Kurbanlarınız uzman veteriner hekimler eşliğinde İslami usullere uygun olarak kesilir. Kesildiğine dair mesaj olarak sizlere bilgi verilir ve sonrasında resim ve videosu gönderilir.’’ Diye açıklamada bulundu.

Kurban'ın Kardeşlerine Umut Olsun!

Yardımseverler, Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği aracılığıyla kurbanlarını dünyanın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimize gönderebilecek ve paylaşmanın bereketini yaşayabilecek.

Uganda, Moritanya, Gazze, Yemen ve Türkiye olmak üzere istenilen bölge için hisse bağışında bulunulabileceğinin bilgisini veren dernek, fiyatları ise şöyle açıkladı;

Afrika’da bir hisse bedeli; 475TL

Afrika’da bir küçükbaş bedeli; 575TL

Türkiye’de bir küçükbaş bedeli; 1000TL

Türkiye’de bir hisse bedeli; 1000TL

Gazze ve Yemen’de Kurban bedeli; 1000TL

 

Kurban'la İyiliğiniz Kardeş Eli Olsun!

 

Sizler de mazlum ve ihtiyaç sahiplerine hisseleriniz ile kardeş eli olmak isterseniz, Kardeş Eli İnsani Yardım Derneğine www.kardeseli.org.tr adresinden veya 444 44 46-0216 224 2 224 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.