MALİYETLER
Su Kuyusu

Kardeş Eli Su Kuyusu Açım Süreci Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, su kuyusu açılış faaliyetlerini Arakan, Bangladeş, Srilanka, Kamerun, Afrika ve Uganda bölgelerinde yürütmektedir.

Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu fonuna dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmalara destek olabilirsiniz. Sizler de Kardeş Eli aracılığı ile kendi adınıza veya geçmiş büyüklerinizin adlarına bir su kuyusu açtırmak isterseniz, Asya bölgelerinde muson yağmurları olması sebebiyle kuyu açılışları 4 ila 6 hafta sürmekte, Afrika bölgelerinde kuraklık sebebiyle bu süre biraz daha fazla uzayarak 8 ila 10 hafta içerisinde su kuyuları açılmaktadır. Kardeş Eli ekipleri tarafından en çok ihtiyaç olan bölgeler belirlenmektedir. Detaylı bilgi için 0216 224 2  224 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Buraya isimlerinizin olduğu tabelalar yerleştirilir ve sizlere kuyuların konumu, Whatsapp, Mail yolu ile video ve fotoğraflar gönderilir.

“İNSANLIK İÇİN” TEMİZ SUYA ULAŞAMAYAN İNSANLARA YARDIMCI OLALIM

Su kuyusu Fiyatları bölgelere göre değişiklik göstermektedir.Bangladesh'te 4.750TL'ye, Çad'da 12.500TL'ye, Mali'de 14.500TL'ye Uganda'da 17.500TL'ye Somali'de ise 19.500TL'ye normal standartlarda bir su kuyusu açtırabilirsiniz.

Asya, bölgelerinde muson yağmurları olması sebebiyle fiyatlar biraz daha düşük maliyetlidir.

Bu bölgelerde su kuyusu derinlikleri 30 ila 60 metre aralığındadır.

Afrika bölgelerinde kuraklık sebebiyle su kuyusu derinlikleri 90 ila 150 metre mesafe aralığındadır.