Yardım Alanları - Yardım Alan | Kardeş Eli
Yardım Alan
Yardım Alanları

 

Yardıma muhtaç olan insanlara yapılan ilk yardım gıda yardımı olmaktadır. Kardeşeli derneği sosyal inceleme sonrası tespit edilen, muhtaç durumda olan insanlara kahvaltılık ve kuru gıda yardımları yapmaktadır. Bu yardımlar gönüllüler ve dağıtım görevlileri tarafından düzenli olarak gerçekleşmektedir.

Beden ve ayak numaralarına ve iklim koşullarına göre giyim yardımları yapılmaktadır. Yine bu yardımlarda gönüllüler tarafından ihtiyaç sahiplerine koliler ile ulaştırılır. Afetler ve savaşlar sonrasında ya da sosyal güvencesi olmayan kişilere sağlık hizmetleri konusunda yardımcı olunmaktadır. Medikal malzeme ve ilaç yardımları yapılmakta, sağlık kuruluşlarında tetkik ve tedavi yapılmakta, sünnet yapılmaktadır.

Maddi imkânsızlık nedeni ile okul kıyafeti, kırtasiye seti, okul çantası, kitap gibi yardımlar ile öğrencilere eğitim yardımları verilmektedir. Bunun dışında eğitim bursları da verilmektedir.

Yaşlı, hasta, dul ve yetimler ya da engelli olup çalışamayacak durumda olan kişilere nakit yardımlarda yapılmaktadır. Temizlik konusunda yardımcı olmak adına temiz su için su kuyuları açılmaktadır. Bunun dışında sabun, diş macunu, deterjan gibi temizlik setleri hazırlanmakta ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Savaş ve doğal afetler gibi nedenlerden dolayı evlerini kaybeden insanlar vardır. Sağlıklı yaşam koşullarına sahip olmaları için bu insanlara barınma konusunda yardım eli uzatılmaktadır. Kardeşeli olarak evleri yaşanabilir hale getirmek adına gerekli tadilat ve tamirat yardımları yapmaktayız. Prefabrik evler yaparak mağduriyet yaşanan bölgelerdeki insanları sıcak yuvaya kavuşturmayı hedeflemekteyiz.

Bunun dışında Müslüman kardeşlerimizin kültürlerini muhafaza etmelerine yardımcı olmak amacıyla bazı eserlerin tadilatı ve ibadethanelerin ihtiyaçlarının karşılanması gibi faaliyetlerimiz de aralıksız biçimde devam etmektedir.