ONLINE BAĞIŞ
Şair Mehmet Akif Ersoy Su Kuyusu
Afrika Uganda’nın başkenti Kampala’dan 280km uzakta, Bukedde bölgesinde bulunan Kamuga Station köyünde 2000 ihtiyaç sahibi mazlum hayatta kalma mücadelesi vermekte. En önemli ihtiyaçları olan suyun teminini 1km uzaklıkta olan bir bataklıktan karşılıyorlardı. Tifüs, Kolera vb. çaresiz hastalıklar dolayısı ile ölüm oranlarının oldukça yüksek olduğu bu köyümüze siz değerli hayırseverlerin katkıları ile milli şairimiz merhum “ Mehmet Akif Ersoy” adına bir su kuyusu kazandıracağız.
TL
Şair Mehmet Akif Ersoy Su Kuyusu
75.23%

Mevcut

13918.00 TL

HEDEF

18500.00 TL

Milli Mücadele’nin “Ragif” Kalemi Anısına…

Tarihimize altın harflerle kazınan milli mücadelelerimizin ruhunu, imanını ve şahadetini benliğimize kazıyan bir kalem. Mehmet Akif Ersoy…

Onlarca destansı kahramanlık hikayelerine şahit olan, genciyle yaşlısıyla binlerce yurttaşımızın koşulsuzca şahadete yürüdüğü direniş destanları dediğimizde ne düşünürüz?

O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;
Sen ki, ruhunla beraber gezer ecrâmı adın;
Sen ki, a’sâra gömülsen taşacaksın… Heyhât!
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât…

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âguşunu açmış duruyor Peygamber.

dizeleri Çanakkale ruhunu en derinliklerimize işlerken,

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Dizeleri İstiklal Mücadelemizi büyük bir şükranla imanımızla yad ederken bu duyguları bizlere yaşatan Milli Mücadelenin “ Ragif “ Kalemi Mehmet Akif Ersoy anısına, Uganda’da umudu gözleyen mazlumların dualarına konuk olduk.

Uganda’da Merhum Şarimiz Mehmet Akif Ersoy Adına Su Kuyusu Projesi Başlatıldı!

Afrika Uganda’nın başkenti Kampala’dan 280km uzakta, Bukedde bölgesinde bulunan Kamuga Station köyünde 2000 ihtiyaç sahibi mazlum hayatta kalma mücadelesi vermekte. En önemli ihtiyaçları olan suyun teminini 1km uzaklıkta olan bir bataklıktan karşılıyorlardı. Tifüs, Kolera vb. çaresiz hastalıklar dolayısı ile ölüm oranlarının oldukça yüksek olduğu bu köyümüze siz değerli hayırseverlerin katkıları ile milli şairimiz merhum “ Mehmet Akif Ersoy” adına bir su kuyusu kazandıracağız.

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği olarak;

Kurulduğumuz günden bugüne yardıma muhtaç insanlarımıza, gözledikleri yoldan uzanan bir “Kardeş Eli” olmak niyetiyle yola çıktık. Siz kıymetli hayırseverlerimizin destekleriyle hayata geçirmiş olduğumuz yüzlerce faaliyet ve projelerimizden birisi olan “ Mehmet Akif Ersoy Su Kuyusu” ‘nu mazlumlara kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mazlumlara umut olmaya inşaAllah devam edeceğiz.