Asya Bangladeş 1. Bölge Su Kuyusu - Kardeş Eli
Asya Bangladeş 1. Bölge Su Kuyusu
Asya Bangladeş 1. Bölge Su Kuyusu
×
5250,00 TL
Asya Bangladeş 1. Bölge Su Kuyusu

Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş, dünyanın en fakir ülkeleri arasında bulunmaktadır. Buna karşılık nüfus yoğunluğu da çok fazladır. Ülkenin birçok bölgesinde bataklıklar bulunduğu için insanların temiz su bulmaları da zor olmaktadır. Temiz su olamayan alanlarda ise halk salgın hastalıklar yüzünden hayatlarını kaybetmektedirler.

Ülkede ulaşım da çok zordur. Çünkü normal ulaşım yolları ülkede bulunmamakta ve birçok bölgeye ulaşmakta güçlükler yaşanmaktadır. İnsanlar temiz suya ulaşmak ve günlük temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için binlerce kilometre yürümek zorunda kalıyorlar. Yaşamlarını sürdürebilmek için pis suların bulunduğu göletlerden faydalanıyorlar. Pis sular özellikle çocuk ve yaşlılar için salgın hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu nedenle bu bölgenin acilen temiz suya ihtiyacı bulunmaktadır.

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği olarak bölge halkının temiz suya kavuşmaları için su kuyusu projeleri hazırlayarak su kuyuları açmaktayız. Temiz su kuyuları sayesinde insanların salgın hastalıklar yüzünden hastalanmasının ve ölümlerin önüne geçmekteyiz. Yapılacak bağışlar ile bölgede yaşayan fakir ve yardıma muhtaç olan insanların temiz suya kavuşmalarına umut olabilirsiniz. Bangladeş’te su kuyuları 8 ile 10 hafta arasında açılmakta olup 20 ile 30 metre derinliğindedir. 

DEPARTMAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres
Fsm. Cad. Gülşen Sok. No:2 Kavacık / Beykoz
Telefon
0(216) 224 22 24 - 444 44 46