Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Şükür - Küçükbaş
×
585,00 TL
Şükür - Küçükbaş

Şükür kurbanı Allah’ın bize vermiş olduğu hem maddi hem de manevi nimetlere şükretmek için kesilen kurbandır. Bu nedenle şükür kurbanını kesebilir ya da bağışlayarak sizin adınıza kesilmesini sağlayabilirsiniz.

Kardeş eli İnsani Yardım Derneği olarak Allah’a şükür için bağışlanan küçükbaş şükür kurbanlarınızı yurtdışında yaşayan Müslüman kardeşlerimize dağıtmaktadır. Bağışladığınız küçükbaş şükür kurbanı yurt dışında yardım amacı ile hizmet verilen bölgelerde kesilmektedir. Bu bölgelerde yaşayan insanlar doğal afetler ve savaşlar yüzünden açlık ve susuzluk ile mücadele etmektedir. Bu nedenle de bölgede kurban etlerine ciddi oranda ihtiyaç vardır. Kardeş eli yaşam mücadelesi veren muhtaç durumdaki insanlara yardım elini uzatmaktadır. Yapılan kurban bağışları ile kurbanlar bu bölgelerde İslami şartlara uygun olarak kesilir. Dağıtım için parçalara ayrılır ve ilk elden yoksul halka ulaştırılır.

Allah’a şükür için kesilen şükür kurbanının kesilmesi için belli bir zaman dilimine gerek yoktur. Dilediğiniz zaman kesebilirsiniz. Yoksullara kesilen kurban etinin ulaştırılması ile hem siz mutlu olacaksınız hem de ihtiyaç sahipleri. Bunun dışında temettü ya da kıran haccı yapan kişilerin aynı mevsimde hac ve umre görevlerini beraberce yapmaları durumunda kestikleri kurban da şükür kurbanıdır.

Şükür kurbanı kesen kişi kestiği küçükbaş hayvanın etinden yiyebilir ve fakirlere de dağıtabilir. Şükür küçükbaş kurban fiyatları oldukça uygundur. Allah’a verdikleri nimetler için şükreden kişiler şükür kurbanı kesebilir ve bağışlayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?