Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Şükür - Hisse
×
485,00 TL
Şükür - Hisse

Şükür kurbanı, herhangi bir vesile ile Allah’a şükretmek için kesilen kurbandır. Bir kişi arzu ettiği bir amaca ulaşması ya da bir nimete sahip olması nedeni ile şükür kurbanı kesebilir.

Temettü ve kıran haccı yapan kişiler, aynı mevsimde hac ve umreyi birlikte ifa ettikleri için, kestikleri kurbana da şükür kurbanı denilmektedir. Şükür kurbanını kişi kendisi kesebileceği gibi bağış da yapabilir. Kesilen şükür kurbanının etinden kişinin kendi ve ailesi yiyebilir.

Şükür kurbanı kestirmek isteyen kişiler isterlerse şükür hisse bağışını Kardeş eli derneğine yaparak kestirebilirler. Derneğimize yapılan bağışlanan kurbanlar Türkiye’de, Afrika’da, Gazze ve Yemen’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Kesilen kurbanlar okullarda, medreselerde, yetimhanelerde sağlıklı koşullarda kesilerek ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılmaktadır. Ayrıca tüm kurbanlar, İslami kurallara uygun olarak kesilmektedir. Kurban bağışları derneğimizin hesaplarına ulaştıktan sonra bağış yapan kişiden vekalet alınır ve 48 ile 72 saat içerisinde kesilir.

Allah’ın nimetlerine şükrettiğimiz sayısız sebep vardır. Bu nedenle sahip olduğumuz her şeye şükür için, hiç görmediğimiz, tanımadığımız insanların mutluluğunu paylaşmak adına şükrünüzü ifade etmek için kurban keserek yaşamak mümkün.

Şükür kurbanının kesilmesi için belli bir tarih yoktur. Herhangi bir vesile ile kesildiği için dilediğiniz zaman şükür kurbanı kesilebilir, bağış yapılabilir. Şükür kurbanı gerçek ihtiyaç sahibi fakirlere dağıtılmalıdır. Kardeş eli derneği sizin adınıza yapılan bağışlar sayesinde muhtaç durumdaki insanlara kurban etlerini ulaştırmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?