Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Şifa - Küçükbaş
×
585,00 TL
Şifa - Küçükbaş

Şifa bulmak adına kesilen kurbanlar küçükbaş hayvan olabilir. Şifa kurbanı hastalıktan kurtulmak niyeti ile kesilir ve 60 parçaya bölünerek ihtiyaç sahibi fakirlere dağıtılır.

Şifa kurbanını kişi kendisi kesebileceği gibi bağış yaparak da kesebilir. Kendisi kesen kişi kesilen küçükbaş hayvanın etinden yiyebilir. Kişinin keseceği kurbanı bizzat kendinin alması, kendisinin kesmesi ya da kesilirken yanında bulunması gibi bir gereklilik yoktur. Bu nedenle Kardeş eli İnsani Yardım Derneği’ne bağışlarınızı yapabilirsiniz. Derneğimiz sizden alınan vekalet ile kurbanınızı İslami kurallara uygun olarak keser ve ihtiyaç sahiplerine sizin adınıza dağıtır. Kurbanın kesilmesinden sonra sizi bilgilendirir ve hatta resim ve video atar.

Şifa kurbanı, adak kurbanı, akika kurbanı, şükür kurbanı bağışlanabilir. Vekalet verilerek vekil verdiği kişi kurbanı keser. Dini açıdan hiçbir sakıncası yoktur. Derneğimize yapılan kurban bağışları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Dünyanın birçok yerinde yaşam mücadelesi veren insanlar içecek temiz su bile bulamazken sizin bağışlarınız sayesinden et yeme imkanı buluyorlar.

Kurban Bayramı öncesi yapılan bağışlar ile Gazze’de, Yemen’de yaşayan Müslüman kardeşlerimiz bayram sevincini yaşamaktadır. Derneğimiz, öncelikle mülteci kamplarına, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk ile mücadele eden bölgelerde yaşayan yetimlere, kimsesizlere, yaşlılara ve hastanelere kurban bağışlarınızı sizin adınıza ulaştırmaktadır. Şifa kurban bağışlarınızı da derneğimize yaparak muhtaç durumda olan birçok kişiye bir katkıda sizden olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?