Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Afrika Etiyopya Su Kuyusu
×
18750,00 TL
Afrika Etiyopya Su Kuyusu

Afrika Kıtasında en önemli problemlerin başında temiz suya olan ihtiyaç gelmektedir. Etiyopya Afrika kıtasında bulunan bir ülke olarak kuraklık nedeni ile su problemleri ile mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Temiz su bulamayan halk başta dizanteri, ishal olmak üzere birçok hastalık nedeni ile hayatlarını kaybetmektedirler. İnsanlar buldukları su birikintileri ile hem içme suyu ihtiyaçlarını hem de hijyen ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Çamurlu ve mikroplu bu sular birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Etiyopya’da kuraklık yanında yoksulluk ile mücadele eden insanlar bir yandan da su sıkıntısı çekmektedirler. Su ihtiyaçlarını karşılamak için insanlar kilometrelerce yürümek zorunda kalıyorlar. Çamurlu suları içmek zorunda kalıyorlar. Bu sular le yemeklerini pişiriyorlar ve temizlik ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği insanların bu sorunlarına duyarsız kalamıyor. Etiyopya’da suya en çok ihtiyacı olan bölgeleri tespit ediyor ve projeler hazırlıyor. Bölgede su açtırmak için bağışta bulunarak sizlerde kuyu açtırabilirsiniz. Böylece insanların temiz suya kavuşmasına vesile olabilir ve çocuk ölümlerinin önüne geçebilir ve insanların yaşamlarını daha kolay hale getirebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?