Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Bir Damla Bir Hisse
×
275,00 TL
Bir Damla Bir Hisse

Kardeş Eli İnsani Yardım derneğimiz, Afrika’da 2006 yılından bu yana insanlık için su kuyusu çalışmalarına devam ediyor. Derneğimiz yaptığı çalışmalar ile dünyanın dört bir yanında Afrika, Asya ve orta doğu ülkelerinde su ihtiyacının karşılanması için ‘’Bir damla bir hisse 275 lira ‘’ sloganı ile kampanya başlatmıştır.

İnsanlar Afrika’da susuzluk, kuraklık ve bunun sonucu olarak da hastalıklar ile mücadele ediyor. Su kuyularının fiyatları ülkelerin ekonomik şartlarına, bölgenin ve zemininin durumuna göre, kuyunun basma tulumbalı, elektrikli, jeneratörlü olma gibi özelliklerine göre değişmektedir. Yine kuyularda gelen arızalar ve tamir masrafları da derneğimiz tarafından karşılanmaktadır.

Arakan, Srilanka, Bangladeş gibi ülkelerde ortalama bir su kuyusunun açılma maliyeti 7 bin 500 liradır. Kardeş Eli derneğinin hisseli su kuyusu çalışmalarına ‘’Bir damla Bir hisse 275 lira’’ ile bağışta bulunabileceğiniz gibi serbest bağış miktar bölümünü seçerek istenilen miktarda su kuyusu açılması için destekte bulunabilirsiniz.

Afrika’da birçok ülkede milyonlarca insanın içtiği su sağlıklı değildir. Sularda bakteri ve virüsler bulunmaktadır. İnsanlar bu kirli suları kullanarak yaşamlarına devam etmeye çalışmaktadır. Müslüman kardeşlerimizin hem abdest ihtiyaçlarını hem de genel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için su kuyularına ihtiyaç vardır. Derneğimiz yaptığı önemli çalışmalar ile bu bölgelerde su kuyusu açmaktadır.

Su kuyuları sayesinde, ölümlere neden olan tifo, kolera, zatürre, dizanteri gibi salgın hastalıkların önüne geçilecektir. Bu nedenle derneğimiz ihtiyaç önceliğine göre su kuyusu çalışmalarına devam edecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?