Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Beyaz Önlüklü Kahramanlar Su Kuyusu - SOMALİ
TL
Beyaz Önlüklü Kahramanlar Su Kuyusu - SOMALİ
74.97%

Mevcut

17055.96 TL

HEDEF

22750.00 TL

Dünya üzerinde birçok insan su sorunu yaşamakta. Temiz suyun şeffaf rengini bilmeyen yüzlerce insan var. Su bulamadığı, temiz su içemediği için binlerce çocuk hayata gözlerini yumuyor. Kirli suyun içinde bulunan Kolera ve Tifo hastalıkları sebebiyle her yıl çoğu 6 yaşından küçük olmak üzere binlerce çocuk hayatını kaybediyor.

Bu ülkelerden biri olan Somali’de ise insanlar kuraklık, açlık ve yaşam mücadelesi veriyor. Temiz su bulamayan insanlar salgın hastalıklar, yetersiz beslenme ve bakımsızlıktan her saniye hayatını kaybediyor.

Tüm bunların yanında dünyanın yaşadığı Koronavirüs salgını nedeni ile hijyen koşullarını sağlayamayan insanlar arasında virüs hızla yayılıyor. Ölüm oranı hızla artıyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadele eden ve yeterli sağlık hizmetlerini sağlayamayan ülkelerde ise yaşam savaşı daha çetin geçiyor. Yeterli ekipmanın ve desteğin olmaması, bölgelerin yaşamak için yeterli düzeyde gelişmişliğe sahip olmaması; sağlık sektörünü, doktorları ve yaşam mücadelesi veren hastaları yaşanan Pandemi süresince zorlu bir dönem geçirmesine sebep oluyor.

Dünya olarak yaşadığımız zorlu sürecin savaşçıları olan doktorlarımız için Kardeş Eli Derneği olarak onlar adına su kuyusu açtırarak mücadelelerine destek olmayı hedefliyoruz. Su sorununun en yoğun yaşandığı Somali’de insanları suya ulaştırmak adına başlattığımız Beyaz Önlüklü Kahramanlar Su Kuyusu projesi ile doktorlarımıza minnetimizi ifade etmeyi umuyoruz.

Yaşam mücadelesinin beyaz önlüklü kahramanları, doktorlarımız adına su kuyusu projemiz ile destek vermek, bölgenin ihtiyacı olan suya ulaşması için yardım çalışmalarımıza başladık. Yapacağınız bağış ile beyaz önlüklü kahramanlarımız olan doktorlarımız adına yapacağımız su kuyusuna destek olacak ve birçok insanın suya ulaşmasına vesile olacaksınız.