Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Akika - Küçükbaş
×
575,00 TL
Akika - Küçükbaş

Akika kurbanlarınızı küçükbaş olarak kesebilirsiniz. Kurbanlarınızı kendiniz kesebilir ya da bağışlayabilirsiniz. Kardeş eli İnsani Yardım Derneği olarak bağışlamış olduğunuz kurbanlarınız, medreselere, talebelere, yetimlere ya da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bağışlanan kurbanlar dini vecibelere uygun olarak kesilmekte ve ihtiyaç sahiplerine kısa sürede yemek olarak dağıtılmaktadır.

Yardımseverlerin bağışladığı akika küçükbaş kurbanlar, Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği tarafından dünyanın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimize gönderilmektedir. Afrika’da, Gazze’de, Yemen’de ve Türkiye’de olmak üzere istenilen bölge için bağışta bulunabilirsiniz.

Akika kurbanı, yeni doğan çocuk için şükür amacı ile kesilir. Akika kurbanı kesmek sünnettir. Akika kurbanı çocuğun doğduğu günden buluğ çağına kadar kesilebilmekte ise de yedinci günü kesilmesi daha faziletlidir. Yedinci gün kurbanın kesilmesinin ardından aynı gün çocuğa isim verilmesi ve saçının ağırlığında altın veya değeri kadar sadaka verilmesi müstehaptır. Her ne kadar dünyevi işler için kesiliyor olsa da akika kurbanı da Allah için kesilir. Kurban Bayramı’nda alınan küçükbaş her hayvan akikaya uygundur. Kesilen kurbanın etinden kurban sahipleri ve aile fertleri de yiyebilir.

Kendiniz kesebileceğiniz gibi bağışladığınız akika küçükbaş hayvanlar yurt içinde olduğu gibi yurt dışındaki ülkelerde de kesilebilmektedir. Afrika’da ve Asya’da savaşlar ve doğal afetler yüzünden ciddi oranda yoksulluk ile mücadele eden binlerce kişi bulunmaktadır. Kurbanlık özelliklerini taşıyan küçükbaş kurbanlıklar titizlikle seçilerek Kardeş Eli tarafından belirlenen bölgelerde İslami kurallara uygun olarak kesilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?