Çocuk Çocuktur! - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Çocuk Çocuktur!
12.05.2020

Bugün dünyada milyonlarca çocuğa çocuk olma şansı verilmiyor. Binlerce çocuk büyümeden ölüyor, okula gidemiyor, oyun oynayamıyor, çocuk gibi hissetmek nedir bilmiyor. Ailesinden ayrı yaşamaya çalışan binlerce çocuk, kaçırılan yüzlerce can var. Dünyada durumun en kötü olduğu bölge olan Sahra Güneyi Afrika’sında en az 247 milyon çocuk ve her üç çocuktan ikisi çok yönlü yoksulluk içinde, yani yaşayıp gelişebilmek için gerekli olan temel ihtiyaçlardan yoksun bulunmaktadır.

Dünya çapınca 250 binden fazla çocuk asker, her geçen 5 saniyede açlıktan ölen çocuklar, ailesine bakmakla yükümlü çocuklar, zorla çalıştırılan, kaçırılan, suiistimal edilen çocuklar ve daha nicesi.

Çocuklar bu dünyada yaşayamıyor. Yoksulluk, açlık, hastalık, kimsesizlik çocukları var edemiyor. Yüz milyonlarca çocuğa bu dünyada adil bir yaşam şansı tanınmaması yalnızca bu çocukların geleceğini tehdit etmekle kalmıyor bu durum kuşaktan kuşağa geçerek dezavantaj döngüleriyle toplumların da geleceğini tehlikeye düşürüyor.

Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.

Kardeş Eli Derneği olarak bizler çocuklarımızı tercih ediyoruz. Çocukların iyi yaşam şartlarında yaşamaları için ‘Çocuk Çocuktur’ yardım hareketini başlatıyoruz. Her çocuğun özgürce oyun oynayabilmesi, okula gitmesi, aç kalmaması ve iyi yaşam şartlarında yaşamasına destek olmayı hedefliyor, bağışçılarımızın da destekleri ile yardımlarımızı dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Paylaş
SON HABERLER
 • 12 ÜLKEDE 1.684.000.00 KİŞİYE ULAŞTIK
  2020 yılı kurban bağışı organizasyonu için 12 ülkede 93 bölgeye yardımlarını ulaştıran Kardeş Eli Derneği, 1.684.000.00 kişiye bayram sevinci yaşatarak bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.