II. AbdulhamithanSu Kuyusu - Tamamlanan | Kardeş Eli
PLANLANAN PROJELER
Tüm Projeler
II. AbdulhamithanSu Kuyusu
24.05.2019

 

Su, insanların hayatlarını devam ettirmesi için en önemli ihtiyaçların başında gelir. Fakat dünyada milyonlarca insan kuraklık ve kirli su nedeni ile tifo, dizanteri gibi salgın hastalıklara yakalanmakta ve ölmektedir.

Kardeş Eli Yardım derneği olarak, 2. Abdülhamit Han su kuyusu kampanyası ile insanlara yardım eli uzatıp onlara temiz su imkanı sağlıyoruz. Açtığımız su kuyuları ile insanların yüzlerini güldürüyoruz.

Afrika ülkelerinde kuraklık nedeni ile su kuyularına ihtiyaç çok fazladır. Bölgede iklim koşulları sebebiyle burada yaşam mücadelesi veren insanlar birçok zorluklarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Yaşanan sorunların başında kuraklık nedeni ile susuzluk ve fakirlik geliyor. İnsanlar su bulabilmek için her gün kilometrelerce yol yürüyorlar. Ulaşmaya çalıştıkları su ise sağlıklı olmamaktadır. Bundan dolayı salgın hastalıklar çoğalmakta ve bunun sonucu olarak da ölümler her geçen gün artmaktadır. Bölgenin fazla yağış almaması temiz suya ulaşmayı da engellemektedir.

Kardeş Eli tüm bu olumsuzluklar sebebi ile bölgede su kuyusu açmakta ve bölgedeki halkın kilometrelerce uzağa gitmeden sağlıklı temiz suya kavuşturmaktadır.

Yaptığı yardım kampanyaları ile derneğimiz, Afrika bölgelerinde su kuyuları açarak insanların temel ihtiyacını karşılamaktadır. Afrika’da su kuyularının açılması kuraklık sebebi ile 6 ile 8 hafta arasında değişmektedir. Su kuyularının derinlikleri de 60 ile 150 metre arasında değişmektedir. 2. Abdülhamit Han kuyusunun açılması için siz de çorbada tuzumuz bulunsun diyorsanız destek olabilirsiniz.

Paylaş
SON PROJELER