II. Abdulhamithan Okulu | Kardeş Eli
PROJELER

II. Abdulhamithan Okulu

Afrika dünyanın en yoksul ve mağdur kıtası kalıcı ve eğitime yönelik projeler ile çocukların geleceğe hazırlanmasında Kardeş Eli derneği olarak destek olmaktayız.

2. Abdülhamit Han Okulu Nabutumba şehri Bulafa köyünde 10 dönüm üzerine 1000 metre karesi kapalı olacak olan ve ilk etapta 250 metrekare oturumu le başlayan 4 sınıflı, öğretmenler odası ve mescidi olacak bir okul açmaktayız.

Maddi imkansızlıklar, altyapı yetersizliği gibi nedenlerden dolayı tüm dünyada yoksul ülkelerde çocukların eğitim hakları ellerinden alınmaktadır. Ayrıca savaşlar, afetler nedeni ile milyonlarca çocuk yetim kalmaktadır. Bu çocukların da eğitim hakkı vardır. Derneğimiz, eğitimin sekteye uğradığı, maddi imkansızlıklar nedeni ile okul, medrese gibi eğitim kurumlarının inşa edilmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Geleceğe yapılan en iyi yatırım çocuklar için yapılan yatırımlardır. İyi yetişmiş, kendini bilen, ahlaklı, bilgili nesillerin yetişmesi için eğitime ihtiyaç vardır. Bu nedenle eğitimin sağlanması için ilk önce okullara, medreselere ihtiyaç bulunur. Kardeş Eli derneği olarak Afrika’da yaşayan çocuklara eğitim hakkını vermek için 2. Abdülhamit Han Okulu projesi ile ilk adımını atmış bulunuyor.

Okulun inşa edilmesinin dışında birçok ülkede eğitim gören çocuklar için, kalemler, defter, boya kalemleri gibi kırtasiye malzemeleri, eğitim için gereken araç ve gereçleri, kıyafet ve okul çantaları yardımında da bulunuyor. Sizlerde okul projesine destek olarak eğitime katkıda bulunabilirsiniz.

İlgili Görseller