Zorda Kalana Kardeş Ol! - Acil Yardım | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Zorda Kalana Kardeş Ol!
17.03.2020

Dokuzuncu yılına giren Suriye iç savaşında tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birini yaşayan Suriye halkı ile ilgili gün geçtikçe yürek yakan görüntüler ortaya çıkıyor.  Suriyeli kardeşlerimiz evlerinden yalnıza can canlarını alarak Türkiye sınırına kaçıyor.

Rejim güçleri ve Rusya'nın saldırıları nedeniyle İdlib’e göç etmek zorunda kalan aileler, zorlu kış şartları, soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor. Her gün daha kötü bir güne uyanan Suriye halkı soğuk ve açlıkla savaşıyor.

 

Kardeş Eli Derneği olarak 10 yıldan fazladır ülkemiz başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yardıma ihtiyacı olan insanların yanında olmak için çalışmaktayız.

Suriye halkının yaşadığı bu zor dönemde yanlarında olabilmek için gönüllülerimiz ve bağışçılarımızın destekleri ile birlikte İdlib’e gittik. Açlıkla ve soğukla mücadele eden insanlara gıda yardımlarında bulunarak 100’den fazla kişiye kardeş eli uzattık. Mobil Aşevlerimiz ile birlikte gıda yardımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

 

Savaştan kaçan, savaşın içinde kalan herkes için XPS ısı yalıtımlı malzemeler kullanarak soğuktan korunmaları için geçici evler kurduk. Savaş mağduru olan çocuklar, bebekler için temel bakım malzemeleri ve mamalar dağıtarak hayata tutunmaları için gerekli yardım desteğini bağışçılarımız ile birlikte sağladık.

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.
 • Evde Kal Hayatta Kal
  #HayatEveSığar