Zorda Kalana Kardeş Ol! İdlib... - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Zorda Kalana Kardeş Ol! İdlib...
05.02.2020

İdlip’te iç savaş 8 yıldır devam etmekte. İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorlanıyor. Bölge halkına acil olarak yardım bekliyor. İdlib’te yaşayan binlerce kişi Türkiye sınırına yakın güvenli bölgelere göç etmeye başladı. Bu bölgelerde yaşayan ailelerin barınmak için çadır ve battaniyeye, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gıda malzemelerine, temizlik malzemelerine, bot, mont, bere, atkı gibi giyim malzemelerine ihtiyaçları bulunuyor.

Birçok Suriyeli İdlib kentinde sizin yardımlarınız ile ayakta durmaya çalışıyor. Bölgede nüfus yoğunluğu çok fazla olduğu için ihtiyaçlarda daha fazla olmaktadır. Savaş nedeni ile İdlib nüfusu 4 milyona yaklaşmıştır. Daha çok sunni Müslümanların yaşadığı yerdir İdlib.

Esed rejiminin yapmış olduğu katliamlar sonrasında iç çatışmalar artmış ve 600 binden fazla Suriyeli hayatını kaybetmiştir. 6 milyon insan bulundukları bölgeleri terk ederek başka yerlere göç etmişlerdir. Birçok kişi de farklı ülkelere sığınmıştır. Suriye’de binlerce ev yıkılmış, okullar, hastaneler yerle bir olmuştur. Kullanılan kimyasal silahlar nedeni ile binlerce çocuk hayatını kaybetmiş ya da sakat kalmıştır.

İdlib’te yaşayan Suriye halkı giyim, eğitim, barınma, gıda, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için acil olarak yardım bekliyor. Kış aylarının yaşandığı bu günlerde soğuktan korunmak için insanların çadırlara ve battaniyeye ihtiyaçları bulunmaktadır. Acil olarak bot, mont, atkı, bere, eldiven gibi giysi yardımı yapılması gerekiyor. Sivillerin ekmek ihtiyacının karşılanması için un desteği yapılmaktadır. İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek ve hayatta kalabilmek için gıda yardımlarını bekliyorlar.  

Suriye’de Türkiye’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı sonrası bölgenin kontrol altına alınması sonrasında Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçları giderilmeye başlanmıştır. Güven ve huzur ortamlarının sağlandığı bölgelerde ihtiyaç sahiplerinin özellikle ekmeğe, havaların soğuması nedeni ile çadır ve battaniyeye, bebek mamasına, gıda ve giyim malzemelerine ihtiyaçları bulunuyor. İdlib kentinde yaşayan ve Esad zulmünden kaçan insanlar yapılan yardımlar ile ayakta duruyor. Suriyeli kardeşlerimize yardımda bulunmak isteyenler bir çuval un, battaniye ve gıda yardımı, acil giysi paketi ve çadır bağışı ile yardım yapabilirler. İdlib’te yaşayan çocuklar aç kalmasın ve üşümesin. İnsanların hayata yeniden tutunabilmeleri ve yalnız olmadıklarını hissetmeleri için sizin de çorbada bir tuzunuz olsun!

Paylaş
SON HABERLER
 • 12 ÜLKEDE 1.684.000.00 KİŞİYE ULAŞTIK
  2020 yılı kurban bağışı organizasyonu için 12 ülkede 93 bölgeye yardımlarını ulaştıran Kardeş Eli Derneği, 1.684.000.00 kişiye bayram sevinci yaşatarak bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.