Yetimlerle Birlikte Annelerinide Unutmadık! - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Yetimlerle Birlikte Annelerinide Unutmadık!
19.11.2019

Kardeş Eli Derneği Yetim ve Annelerine Yardımda Bulundu

Kardeş Eli Derneği, Afrika’daki yetimleri ve annelerini bu yıl da unutmadı. Yetimler için özel hazırlanan program kapsamında yetimlere giysi yardımı yapan derneğin amacı daha fazla kitleye hitap edebilmek. Dernek başkanı ve üyelerinin bulundukları bölgelerde tespit ettikleri yetimler için özel olarak hazırladıkları programda 413 yetim ve annesine ulaşıldı.

Mutlulukları Yüzlerinden Okunuyordu

Kardeş Eli Derneği’nin yapmış olduğu yardımlar kapsamında görüntülerimize takılan karelerde mutlulukları yüzlerinden okunan 413 çocuk ve anne dualarla dernek çalışanlarına destek oldu. Annelerin bu kış çocuklarına mont ve diğer kıyafet ihtiyaçları için kara kara düşündüklerini söylemeleri yürekleri burkarken, dernek üyelerinin yardımlarına yetişmeleri ile bu düşünceler son buldu gibi görünüyor.

Dernek başkanı ile yapılan görüşmeler kapsamında;

“Afrika’daki yetimlere yardım derneğimizin önemli öncelikleri arasında yer almaktadır. Derneğin bütçesi kapsamında araştırmacı arkadaşlar ile istişare yaparak yardıma muhtaç yetimleri ve annelerini tespit ettik. Çoğu zaten daha önceki dilimlerde yardım ettiğimiz kimselerdi. Yeni ailelere de ulaşmanın mutluluğunu burada hep birlikte gördüğünüz gibi yaşadık. Umarım derneğimiz bir sonraki yardım kampanyasında daha çok kitleye ulaşır, hedeflerimiz o yönde.” sözlerini dile getirdi. Yetimlere giysi yardımı yapmayı kendilerine gelenek haline getiren dernekten yeni projeler göreceğimizi de düşünüyoruz.

Anneler Mutlu!

Afrikalı annelerin mutluluklarını sorduğumuzda; “Kış aylarında çocuklarımız üşüyordu biz ne yapacağımızı bilemiyorduk. Yetim maaşı ile ancak evi geçindiriyoruz çocukları okula gönderirken zorlanıyorduk. Allah razı olsun bizleri bu kış yalnız bırakmadılar.” ifadelerini kullanan anneler çocukları ile bayram havası yaşadılar.

Paylaş
SON HABERLER