Y.K. Başkanımız Ahmet Muhammedoğlu'ndan Kurban Organizasyonu Hakkında Açıklamalar - İnsani Yardım | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Y.K. Başkanımız Ahmet Muhammedoğlu'ndan Kurban Organizasyonu Hakkında Açıklamalar
24.08.2019

Öncelikle bu çalışmada başta ülkemiz olmak üzere bizlere destek olan Kardeş Eli Derneği gönüllülerine ve yardımlarında bizleri vekalet yoluyla aracı kılan bağışçılarına teşekkür ederek sözlerime başlamak isterim.

Bu sene Kurban Bayramı’nın bereketini 478.500 mazlumun evine taşımayı başardık. Kardeşeli İnsani Yardım Derneğimizin 2019 yılı Kurban Organizasyonu kapsamında bağışçılarımız tarafından yapılan 11.165 Kurban bağışı 10 ülke ve 85 bölgedeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıldı. Gönüldaşlarımızın yapmış olduğu bağışları Allah (cc) kabul ve makbul eylesin.

Aralarında hiç et yememiş kardeşlerimizin bulunduğu, et değil yemek bulmakta zorluk çeken mazlumların faydalandığı bu kurban bağışları Türkiye, Çad, Uganda, Moritanya, Somali, Mali, Bangladeş, Arakan, Gazze, Yemen gibi ülkelerde ve bölgelerde yaşayan sahiplerine ulaştırıldı.

Kurban bağışlarınız ihtiyaç sahiplerinin ve yetimlerin bulunduğu bölgelerde kesildi. Zulüm altında, savaş koşullarında, yiyecek yemek ve içecek su bulmakta zorlanılan bölgelerde kesilen kurbanlar, kurban bereketinin yaklaşık yarım milyon mazlumla paylaşılmasına ve büyümesine vesile oldu.

Allah (cc)’ın emrini yerine getiren din kardeşlerimiz, yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı olarak aldıkları sevabın artmasını sağladılar. Allah (cc) hepsinden razı olsun. Allah (cc) dünyanın en kötü koşullarında yardım vazifelerini gönüllü olarak yapan, bu hayırlı işlerin gerçekleşmesine vesile olan Kardeşeli İnsani Yardım Derneği gönüllülerinden de razı olsun.

Bu hayırlara aracılık eden Kardeşeli İnsani Yardım Derneği ve gönüllü olarak hizmet veren arkadaşlarımız, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmayı ve onları sevindirmeyi hedefliyorlar. Gönüllü olmak için uygun olmayabilirsiniz ama yapacağınız ufak maddi yardımlar ya da maddi durumu müsait olan arkadaşlarımızın yapacakları gayrimenkul bağışı gibi yardımlar, derneğimizin faaliyetlerini daha iyi şekilde yerine getirmesine yardımcı olabilir.

Kurban Organizasyonu kapsamında Kurban Bağışı yapan ve bağışların ihtiyaç sahibi mazlumlara ve yetimlere ulaştırılmasını sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurban bereketinin artmasını ve paylaşılmasını sağlayan bu davranışlar ve çalışmalar, Allah (cc) nezdinde de makbul davranışlar olarak kabul edilecek ve karşılığını görecektir.

Derneğimize gönüllü olarak katkıda bulunan gönüldaşlarımıza ve desteklerini esirgemeyen bağışçılarımıza teşekkür etmek vazifemdir. Önümüzdeki günlerde ve yıllarda bu faaliyetlerin artarak devam etmesi için desteklerinizi sürdürmenizi bekliyoruz. Allah (cc) verdiğiniz desteklerden dolayı sizlerden razı olsun.

Paylaş
SON HABERLER
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.
 • Evde Kal Hayatta Kal
  #HayatEveSığar
 • Haydi Türkiyem!
  Haydi Türkiye Bu Birlik Beraberlik Senin Sayende!
 • Kamuoyu Duyurusu
  Kardeş Eli Derneği Koronavirüs Önlemleri