Haydi Türkiyem! - Acil Yardım | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Haydi Türkiyem!
21.03.2020

 

Türkiye’de ortaya çıkan ilk koronavirüs vakasının duyurulmasıyla birlikte salgına karşı alınması gereken önlemler önem kazandı. Ortak kullanım alanlarında ve kapalı mekanlarda bulaşıcılık riskinin artmasına yönelik kişisel hijyen kuralları ve ellerin düzenli dezenfeksiyonu bireysel önlemler arasında öne çıkmakta. Koronavirüsten korunmanın en önemli maddelerinden biri temizlik ve sağlıklı beslenme. Bu nedenle gerek kişisel temizliğimiz gerekte çevremizin temizliğine ve yediğimiz gıdalara dikkat etmek yaşadığımız bu zorlu süreçte yapmamız gereken en önemli işlerden biri.

Hijyen ve Gıda Paketi

Kardeş Eli Derneği olarak yıllardır ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulunuyoruz. Ekiplerimiz ile birlikte ihtiyaç sahibi aileleri tespit ediyor ve bu ailelere gıdadan giyime, barınmadan eğitime her alanda yardım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Koronavirüs nedeniyle yaşadığımız bu zorlu süreçte Temizlik ve Hijyen Setlerine her zamankinden fazla ihtiyaç duymaktayız. Maddi imkansızlıklar nedeniyle temizlik ve gıda malzemesi alamayan ailelere Kardeş Eli Derneği olarak gıda, kumanya ve temizlik setleri yardımı yapmaktayız.

Bir ailenin bir aylık temel gıda maddelerinin yer aldığı kumanyamızın yanında çamaşır ve bulaşık deterjanından yüzey temizleyiciye, şampuandan sıvı ve katı sabuna kadar bir aile için gerekli tüm temizlik malzemelerinin yer aldığı setlerimizle hem toplum sağlığını iyileştirmeyi hem de ihtiyacı olan ailelerin bu zorlu süreci rahat geçirmeleri için bağışçılarımız ile birlikte destek oluyoruz.

Koronavirüse karşı toplum olarak mücadele ettiğimiz bugünlerde Temizlik ve Gıda Yardımı projemize bağış yapın, ihtiyaç sahibi bir ailenin koronavirüs gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmasına, toplum sağlığımızı iyileştirmeye yardım edin.

www.kardeseli.org.tr adresinden veya 444 44 46 telefon numarasından ulaşarak. 75 TL’ye Hijyen Paketi 120 TL’ye  Gıda Paketi olarak ihtiyaç sahiplerine Destekte bulunabilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER