Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
01.05.2020

Kardeş Eli Derneği olarak 14 yıldır mazlum coğrafyalara yardımlarımızı ulaştırmak için çalışıyoruz. Bağışçılarımızın yardımlarını ekiplerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte 12 ülkeye ulaştırıyoruz.

2020 yılı Kurban kesim organizasyonu için ise hazırlıklarımıza başladık. Başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde ihtiyaç sahibi kimselere İslami usullere uygun olarak kesilecek olan kurban paylarını ulaştırmak için hazırlıklarımızı tamamlamaktayız. 

Yapılan bağışlarla kesilen vacip kurbanlar yoksul bölgelerde köylülere et dağıtımı şeklinde gerçekleşerek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Bağış yapılan her kurban bağışı ise İslami usullere uygun olarak kesiliyor ve tarafımızdan fotoğraf ve videolar aracılığı ile bağışçılarımız ile paylaşılıyor.

Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.

Başta lkemiz olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz ülkeler:

 

Türkiye

Çad

Mali

Zimbabve 

Uganda

Bangladeş 

Sri Lanka

Arakan 

Pakistan

Yemen 

Gazze

Suriye

 

 

Kurban bağışı nasıl yapılıyor?

Dernek; yardımseverlerin bağışları derneğe ulaştıktan sonra yardımseverleri arayarak vekalet alıyor. Kurbanlar, uzman veteriner hekimler eşliğinde İslami usullere uygun olarak kesiliyor. Kesildiğine dair mesaj olarak yardımseverlere bilgi veriliyor ve sonrasında resim ve videosu bağışçılar ile paylaşılıyor.

Sizde mazlum coğrafyalarda bayramdan bayrama evine et giren, yoksullukla mücadele eden

ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için www.kardeseli.org.tr/tr adresinden ve 444 4446 numaralı

telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER
 • 12 ÜLKEDE 1.684.000.00 KİŞİYE ULAŞTIK
  2020 yılı kurban bağışı organizasyonu için 12 ülkede 93 bölgeye yardımlarını ulaştıran Kardeş Eli Derneği, 1.684.000.00 kişiye bayram sevinci yaşatarak bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.