Kardeş Eli'nden 1 Damla 1 Hisse Su Kuyusu Projesi - İnsani Yardım | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Kardeş Eli'nden 1 Damla 1 Hisse Su Kuyusu Projesi
19.06.2019

KARDEŞ ELİ'NDEN 1 DAMLA 1 HİSSE SU KUYUSU PROJESİ

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, Afrika ülkelerinde “2006 beri insanlık için” su kuyusu çalışmalarına devam ediyor.

Su Kuyusu çalışmaları hakkında açıklama yapan kardeş eli yetkilileri, Dünyanın dört bir yanında Afrika, Asya,  ve Orta doğu ülkelerinde Su ihtiyacı bulunan kardeşlerimize “Bir Damla Bir Hisse 175 lira” Sloganıyla başlattığı kampanya ile kurumuş topraklarda susuzluğa derman olmaya çalışıyor, 7998 Km ötedeki bir ülkede Afrika'da yaşanan susuzluğa sessiz kalmayarak ellerinden geldiklerini yaptıklarını ve bu su kuyusu çalışmalarının daha da çok yapılması gerektiğini söylediler.

AFRİKA'DA İNSANLAR SUSUZLUK, KURAKLIK VE HASTALIKLARLA MÜCADELE EDİYOR.

Kardeş eli Afrika ülkelerinde yaptığı saha çalışmaları ile bir çok köyde temiz suya ulaşmanın oldukça zor olduğunu ve insanların su alabilecekleri bir yere gitmek için günlük ortalama 6 saatlik yoğun bir çaba gösterdiklerini ve bu elde edilen suların sağlıklı ve hijyenik ve temiz olmamasıyla ortaya çıkabilecek, tifo, Kolera, zatürre, dizanteri, vb. hastalıklar ülke genelinde rekor sayıda insanın ve çocuğun ölümüne sebep olabiliyor ve İnsanları bu duruma terk etmeyip kimsesiz bırakmayıp ihtiyaç duyulan bölgelere su kuyusu çalışması yapılacağını aktardı.

GÜNLÜK SU İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK VE ABDEST ALMALARI İÇİN KARDEŞ ELİ SU KUYULARI

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Afrika ülkelerinde milyonlarca insanın içtiği su sağlıklı ve hijyenik değil, bakteri ve virüs dolu bir suyla hayatlarına devam ettirmeye çalışan Müslüman kardeşlerimizin hem abdest ihtiyaçları için, hem genel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir su kuyusu çalışması yapıldığını ve bu çalışma ile ilgili Türkiye'mizden büyük destek beklendiği aktarıldı.

“BİR DAMLA BİR HİSE 175 LİRA”

Arakan, Sirilenka, Bangledesh gibi ülkelerde Ortalama bir su kuyusu maliyeti 7500 liradır.  Kardeş Elinin Hisseli su kuyusu çalışmalarına “Bir Damla Bir Hisse 175 lira” bağışta bulunabilir veya serbest bağışı miktar bölümünü seçerek dilediğiniz miktarda su kuyusu çalışmalar için destekte bulunabilirsiniz.

Sizlerde suya muhtaç insanlara yardım yapmak için 444 44 46 - 0216 224 2 224 iletişim numaralarından destek olabilir, ‘www.kardeseli.org.tr‘den online bağış bölümünden veya havale ve EFT ile yardım yapabilirsiniz...

Paylaş
SON HABERLER
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.
 • Evde Kal Hayatta Kal
  #HayatEveSığar
 • Haydi Türkiyem!
  Haydi Türkiye Bu Birlik Beraberlik Senin Sayende!
 • Kamuoyu Duyurusu
  Kardeş Eli Derneği Koronavirüs Önlemleri