Kardeş Eli Ramazan Çalışmalarına Devam Ediyor - İnsani Yardım | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Kardeş Eli Ramazan Çalışmalarına Devam Ediyor
24.06.2019

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Ramazan ayında hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Birçok bölgede Gıda Kolisi dağıtımı gerçekleştiren Kardeş Eli Derneği, aynı zamanda ‘Paylaşmanın Güzelliğini’ yaşamak ve yaşatmak adına İftar Organizasyonları gerçekleştiriyor.

Türkiye, Arakan, Sudan, Burkina Faso, Uganda, Bangladeş, Suriye, Kudüs, Mali, Yemen ve Gazze’de İftar sofraları kuran dernek yetkilileri konu ile alakalı hedeflerindeki ‘Ramazan Ayında 150.000 Kişiye İftar’ projesi kapsamında çalışmaların gayretle devam ettiğini bildirdi.

 

Yoksulluğun zirveye ulaştığı Yemen’de bombardıman altında yapraklar ile yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizin Ramazan ayı bereket ve sevincini yaşamaları için organizasyonlar düzenleyen dernek, hayırseverlerin İftar desteklerini ramazan ayının son gününe kadar ihtiyaç olan bölgelere ulaştırmaya devam edecek.

 

Dernek yetkililerinden yapılan açıklamaya göre durumun ehemmiyeti; ‘’Ulaşabildiğimiz her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Bağışlarınız ihtiyaç sahibi kardeşlerimize umut oluyor. Ramazan ayının asıl amacı olan yardımlaşma ve dayanışmayı siz destekçilerimizin yardımlarıyla gerçekleştirmiş oluyoruz. Günlerce aç kalan, açlıktan uyuyamayan kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var. Gelin hep beraber bu çalışmalara sahip çıkalım.’’ diye ifade edildi.

YETİMLERE DE BAYRAM OLSUN

Su ihtiyacı olan bölgelerde su kuyuları açan, su tankerleriyle su dağıtan Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, yetimlere de bayram sevincini yaşatmak adına bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştiriyor.

Yokluk içinde kimsesiz büyüyen yetim kardeşlerimizin yüzleri biraz olsun gülsün diye yine hayırseverlerin destekleriyle ’10.000 Yetime Bayramlık’ hedefi için çalışmalar gerçekleştiriliyor.

 

Bir İftar Bedeli 15TL

Bir Kumanya Bedeli 120TL

Bir Bayramlık Bedeli 120TL

 

Sizlerde Bir İftar Açtırmak, Bir Yetim Güldürmek isterseniz Kardeş Eli İnsani Yardım Derneğine 444 44 46 – 0216 224 2 224 numaralı telefonları arayarak ulaşabilirsiniz. Mobil bankacılık veya www.kardeseli.org.tr ’den online bağışlarınızı yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER