Kardeş Eli Derneği İzmir’de Afetzedelerin Yanında - Acil Yardım | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Kardeş Eli Derneği İzmir’de Afetzedelerin Yanında
03.11.2020

Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen ve AFAD Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre saat 14.51'de merkez üssü İzmir olan 6.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası Kardeş Eli Derneği bölgeye yönlendirdiği ekipleri ve gönüllüleriyle birlikte yardım çalışmalarına başladı. AFAD ve Kızılay ile koordineli olarak çalışmalarına başlayan dernek, deprem nedeniyle evlerine giremeyen ve geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan afetzedeler için hijyen paketleri, gıda yardımı ve su dağıtımına başladı.

Kardeş Eli Derneği yönetimi, yardımları kısa sürede ulaştırmak için birçok farklı noktada gönüllüleriyle afetzedelere destek olmak için gönülden çalıştığını belirtti. Dernek yönetimi; ‘’Millet olarak birlik olma ve yaralarımızı sarmamız gereken günlerden birindeyiz. Kardeş Eli olarak gönüllü ekiplerimizle afetzedelerin yanındayız. İzmir’e ve çevre illere geçmiş olsun diliyoruz. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileriz.’’ dedi.

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Afrikada Yetimhane Açılışlarına Bir Yenisini Daha Ekledi
  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Arge ve Proje Direktörü Uğur Erkoca; Afrika Çad bölgesinde açılışı yapılan, Türkiye Yetimhanesinin birçok yetime umut olacağını, bu bölgelerde yardımların daha da artarak devam edeceğini açıkladı.
 • Kardeşeli Derneği Tam Kapanma Sürecinde Hizmetlerine Devam Ediyor.
  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, yeni alınan tedbirler doğrultusunda, tam kapanma süresince faaliyetlerine, her türlü pandemi önlemlerini alarak, ara vermeden devam ediyor. Bu süreçte yardım bekleyen binlerce kişiyi yalnız bırakmıyor. Çağrı merkezi 7/24 hizmet vermektedir.
 • Kahraman Polislerimiz İçin Polis Teşkilatı Su Kuyumuz Başladı!
  Herkes, vatanımızın güvenliği, can ve mal emniyetimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışırken görevi başında şehit düşen polislerimize minnet borçludur. Onların azîz ruhları şâd olsun diye elimizden geleni yapmak en büyük vazifemizdir. Şehit polis memuru Hamdi Dikmen, Salih Sevgican, Ersoy Karacaoğlan, Vedat Kaya bunlardan sadece birkaçıdır.
 • Kardeş Eli Derneği Mart Ayında 192 Köye 192 Su Kuyusu Açtı
  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Kurumsal İletişim Direktörü Enes Boyacı 2021 Mart Ayında Gerçekleştirilen Yardımlar Hakkında Detaylı Bilgi Aktardı
 • Kardeş Eli Derneği Ramazan Ayına Hazır
  Kardeş Eli Derneği Kurumsal İletişim Direktörü Enes Boyacı; Ramazan Ayı için tüm hazırlıkların tamamlandığını ve yardımların hız kesmeden devam edeceğini açıkladı. ‘Ramazan Bir Olmaktır’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, dayanışmanın önemini bir kez daha vurguluyoruz’ dedi.