Kardeş Eli Derneği İsrail’in Mescid-İ Aksa'ya Yönelik Saldırılarını Kınıyor Ve Kudüs İçin Yardım Faaliyetlerine Devam Ediyor. - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Kardeş Eli Derneği İsrail’in Mescid-İ Aksa'ya Yönelik Saldırılarını Kınıyor Ve Kudüs İçin Yardım Faaliyetlerine Devam Ediyor.
11.05.2021

Mescid-i Aksa’nın dinimizde önemi çok yüksektir. Hz. Muhammed S.A.V miracının burada gerçekleşmesi ve öte yandan Kuran-ı Kerim'deki İsra suresinin ilk ayetinde Mescid-i Aksa'nın adına yer verilmiştir. Kur’an-ı Kerim’de, ‘Kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan (Mekke’den), kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya (Kudüs’e) götüren Allah’ın şanı ve ne yücedir. Doğrusu o, işitir ve görür.’ Ayeti kerimesinde geçen ve Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, İslamiyet’te en önemli 3. Kutsal mekân olarak kabul ediliyor.

 

İsrail'in, Kudüs'te sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddetin, saldırganlığın ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimlerinin, Ramazan Bayramı'nın hemen arifesinde hasar bırakan boyuta ulaşıldığını belirtildi.

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı Sayın Muhammedoğlu, yaptığı açıklamada, ‘ İçerisinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan Ayında Mescid-i Aksa'ya yapılan baskını ve Gazze’deki saldırıları kınıyoruz.Yardım faaliyetlerine Gıda,İftar yetim giydirme faaliyetleri ile devam etmektedir. Hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. "Sessiz kalan zulme ortaktır." açıklamasında bulundu.

 

Derneğe 444 44 46 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için www.kardeseli.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER