Kardeş Eli Derneği Hakkari’li Recep’e Umut Oldu - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Kardeş Eli Derneği Hakkari’li Recep’e Umut Oldu
16.09.2021

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Müdürü Uğur Erkoca: ‘Derneğimiz ‘Çaresizliklerine Kulak Ver’ projesi ile maddi imkânsızlıklar nedeni ile ihtiyaçlarını karşılayamayan, sesini duyuramayan kardeşlerimize umut ışığı oluyor. Kıymetli bağışçılarımızın desteği ile bu kez sevincine ortak olduğumuz kardeşimiz, 17 yaşındaki Recep oldu’ açıklamasında bulundu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, doğuştan el ve ayakları olmayan Recep Söyler, ilgililerden protez yardımı istedi. Maddi imkansızlıklar nedeni ile protez taktıramadıklarını söyleyen aileye Kardeş Eli Derneği başlattıkları kampanya ile umut oldu.

 

Dernek, ‘ülkemizde maddi imkansızlıklar nedeniyle protez bacak alamayan birçok insan bulunuyor. Bu insanlar yalnızca maddi imkânsızlıklarla baş etmiyor aynı zamanda yaşamdan ve sosyal hayattan da uzak kalıyor. Birçok işlevi gerçekleştiremeyen ihtiyaç sahibi kimseler için biz kardeş eli uzatmaya hazırız.’ sözleri ile örnek davranışta bulunmaya devam ediyor.

 

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Recep’in Yanında

 

Uğur Erkoca ‘Recep kardeşimizi basında gördüğümüzde dernek olarak hemen harekete geçtik. Kıymetli bağışçılarımızın da desteği ile protezin teslimini gerçekleştirdik. Kendisi de bizler gibi heyecanlı ve mutlu. Bu sevince ortak olmak büyük bir gurur. Artık kendi ihtiyaçlarını özgürce karşılayabilecek, okuluna devam edebilecek ve yaşıtlarına ilham olabilecek. Bu projeye destek olan herkese hem Recep kardeşimiz adına hem de dernek adına teşekkürlerimi iletiyorum.’ Açıklamasında bulundu.

 

 

Siz de ‘Çaresizliklerine Kulak Ver’ sloganıyla çıkılan bu yolda, mağdur ve muhtaç insanlara yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 444 44 46 iletişim numarasından veya www.kardeseli.org.tr adresinden derneğe ulaşabilirsiniz

 

 

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Derneği Son 6 Ay’da Milyonlarca Kişiye Ulaşan Verilerini Açıkladı
  Kardeş Eli Derneği 15.yılında dünyanın her yerine yardımlarını ulaştırarak çalışmalarını sürdürüyor.
 • Kardeş Eli Derneği Hakkari’li Recep’e Umut Oldu
  Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, doğuştan el ve ayakları olmayan Recep Söyler, ilgililerden protez yardımı istedi. Maddi imkansızlıklar nedeni ile protez taktıramadıklarını söyleyen aileye Kardeş Eli Derneği başlattıkları kampanya ile umut oldu.
 • Kardeş Eli Kurban Bağışları İle Rekor Kırdı !!!
  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği ARGE ve Proje Direktörü Uğur Erkoca; Kurban Bayramı’nın Mutluluğunu Yaşıyoruz, Kurban Bağışlarında En Çok Tercih Edilen Kurumlardan Olduk, Yardımlarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor, ‘Kurban Şükürdür’ Sloganıyla Çıktığımız Bu Yolda, Dayanışmanın ve Yardımlaşmanın Önemini Bağışçılarımız Sayesinde Bir Kez Daha Hatırladık, Teşekkürler Türkiye’ Açıklamasında Bulundu.
 • Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.
  Yetimler ve İhtiyaç Sahipleri Adına Teşekkür Ederiz.
 • Kardeş Eli Derneğinden ‘İhtiyaç Sahipleri Adına Teşekkür Ediyoruz’
  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği ARGE ve Proje Direktörü Uğur Erkoca; Kurban Bağışlarında En Çok Tercih Edilen Kurumlardan Olduk, Kıymetli Destekleriniz İle Yardımlarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor, ‘Kurban Şükürdür’ Sloganıyla Çıktığımız Bu Yolda, Dayanışmanın Önemini Bağışçılarımız Sayesinde Bir Kez Daha Vurguladık, Teşekkürler Türkiye’ Açıklamasında Bulundu