HABERLER
Tüm Haberler
İyilik İçin Vakit Ramazan Vakti
23.06.2019

Kardeş Eli insani Yardım Derneği Olarak 2019 Yılı Ramazan Ayı için  “İyilik İçin Vakit Ramazan Vakti” sloganı ile zekât, fitre, kumanya ve iftar yardımlarınızı Dünya’nın ve Türkiye’mizin dört bir yanında Yolumuzu Gözleyen ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyoruz.

Ramazan İslam kardeşliğinin yaşandığı yardımlaşmanın ve dayanışmanın zirveye ulaştığı Mübarek bir aydır. Kardeş Eli Derneği ile Dünya’nın ve Türkiye’mizin dört bir yanında başkadır ramazanlar.

Bu Ramazan Afrika’da, Arakan’da, Yemen’de Filistin ve Gazze’de bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç olan ve Yolumuzu Gözleyen Müslüman kardeşlerimize gelin Zekât, Fitre, Fidye, Sadakalarımız ile hep beraber sahip çıkalım, onlara kardeş eli olalım.

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği yetkilileri ve gönüllülerinden oluşan bir grup, Afrika’nın Uganda bölgesinde 19 Nisan Beraat Kandilinde Ramazan çalışmalarının başlangıcını yaptı.

Kardeş Eli Yetkilileri; Bölgedeki açlığı göz önünde bulundurarak, sizlerden gelen destekler doğrultusunda Afrika bölgelerinde hedeflerindeki '50.000 ihtiyaç sahibi aile için erzak yardımı',  kampanyası kapsamında çalışmalar gerçekleştirdi.

 

Bayram sevincini bir nebze olsun yaşatabilmek adına ‘10.000 tane ihtiyaç sahibi yetim öğrenci için elbise, oyuncak, balon dağıtımı' projesi kapsamında çalışmalar yapıldı.

 

Hüzün ve Yokluk içinde büyüyen çocukların tebessüm edebilmesi için, 500 yetim çocuk için boyama ve uçurtma şenliği düzenlendi.

 

 

2019 sene sonuna kadar 313 su kuyusu hedefleyen Kardeş Eli Yetkilileri tarafından, günlük su ihtiyaçlarını çamurlu derelerden karşılayan yerel halkı Temiz Su’ya kavuşturabilmek adına Uganda bölgesinin çeşitli köylerinde 11 tane Su Kuyusu Açma töreni gerçekleştirildi.

 

41 Genç İslam’ı Seçti

Yardım faaliyetleri sırasında etkilenen ve İslamiyet’in güzelliğini gören, Budak’a şehri Kaliro köyü ve çevresinde 31’i Erkek, 10’u Kadın olmak üzere kişiye Kelime-i Şehadet getirtilerek Müslüman olmalarına vesile olundu.

 

Kardeş Eli Derneği Yetkilileri 3 büyük projeye başladıklarını bildirdi.

1-) Hz. Ömer Mescidi.

Carole şehrinin Kabankire köyünde halk bundan 14 sene öncesinde 5 km uzaklıktaki farklı bir köyün mescidine Cuma namazı kılmaya gidiyorlardı. Bölge kadısının tavsiyesi üzerine kendi imkanlarıyla tahtalar ve ortadan ikiye böldükleri çamur kiremitler ile mihrabını yaptıkları mescidin ismini Hz. Ömer mescidi olarak belirlediler. Yağmur şartlarında mescidin kullanılamamasından ötürü bölge kadısının özel istirhamı üzerine Kardeş Eli Derneği bu çalışmayı başlattı.

2-) 2.Abdulhamit Han Okulu.

Namutumba’nın Bulafa köyünde öğrencilerin şuan kullandıkları okul 4 tarafı tahta ile çevrili, üzeri bir sac ile kapatılan 4 odalı ve yağmur şartlarında kullanılamayacak bir yer. Çoğunluğu yetimlerden oluşan 250-300 arası öğrencinin sağlıklı ve sürekli bir eğitim alabilmeleri için başlatılan bu çalışma yardım severlerin desteğine sunuldu.

3-) Geleceğin teminatı 10.000 Fidan.

Kardeş Eli olarak, arazinin ve iklimin müsait olduğu bu ülkede çiftçilik projesi kapsamında mango, ananas ve papaya meyve fidanları dikerek, yoksul halkın geleceğine yönelik çok önemli bir maddi getirisi olan, Ülke içi ve çevre ülkelerin tüketiminde önemli bir yere sahip olan bu meyvelerin fidanlarını, arazileri olan ancak maddi imkanı olmayan yoksul köylülere dağıtmak suretiyle çok önemli ve kalıcı bir projeye imza atıldı.

 

Afrika’da, Arakan’da, Yemen’de Filistin ve Gazze’de bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç olan Müslüman kardeşlerimiz yollarımızı gözlüyor. Gelin bu Ramazan onlara Zekât, Fitre, Fidye, Sadakalarımız ile hep beraber sahip çıkalım, onlara kardeş eli olalım.

 

Bir İftar Bedeli 15TL

Bir Fitre Bedeli 23TL

Bir Kumanya Bedeli 120TL

Bir Aylık Fidye Bedeli 690TL

 

Sizlerde Bağışlarınız için 444 44 46 – 0216 224 2 224 numaralı telefonlarımızı arayarak çağrı merkezlerimizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Mobil bankacılık veya www.kardeseli.org.tr ’den online bağışlarınızı yardıma muhtaç ailelere ulaştırabilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER