İyiliğin Bayram Olsun! - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
İyiliğin Bayram Olsun!
05.05.2021

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Arge ve Proje Direktörü Uğur Erkoca; ‘16 Ülkede Devam Eden Yetime Bayramlık Projesi İle Bugüne Kadar Yüzlerce Çocuğa Ulaştık, Çıktığımız Bu Yolda İnsani Gücümüzü Arttırarak Daha Çok Yetimin Hayatına Dokunarak Bu Süreci Devam Ettireceğiz’ Açıklamasında Bulundu.

Ailesini kaybeden, sahipsiz ve korunmaya muhtaç yetimler: kıymetli bağışçıların desteği ile hayata tutunmaya çalışıyor. Dünyanın her bir bölgesinde gerçekleşen krizler, zorluklar, kayıplar ve mevcut hayat şartları sebebi ile çocuklar, ilgiye ve şefkate muhtaç durumdalar. Özellikle Afrika ve Asya kıtasında yoğun olarak yaşayan yetimler için yapılan yardım faaliyetleri, çocukları güvende hissetmeleri ve hayatlarını bir nebze kolaylaştıran önemli adımlardan biridir.

İçerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayı sebebiyle; yardımların arttığı, bereketin çoğaldığı ve yoksulun halini daha da anladığımız bu zamanda, yetim kardeşlerimizin de yardım beklediğini unutmuyoruz. Kardeş Eli Derneği, 15 yıldır ihtiyaç sahibi her çocuğun yanında. Yetime bayramlık ile ayakkabısı, gömleği ve bayramda temiz bir giysisi olmayan her çocuğa maddi ve manevi yardımcı olmaya devam ediyor. Dernek, bu yardım ile bir kez daha birçok yetimin yüzünün gülmesine ve yalnız olmadıklarını hatırlamalarına vesile oluyor. ‘Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır". (Ahmed ibni Hanbel, Müsned.) Sizde, kardeş elinizi yetimlerden eksik etmeyin.

Sizde kardeş eli olmak için çıkılan bu yolda 444 44 46 iletişim numarasından derneğe ulaşarak desteklerinizle yetim çocukların hayatına umut ışığı olabilirsiniz. Yetim Bayramlık Bağış Bedeli 185 TL’dir. Detaylı bilgi için www.kardeseli.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Paylaş
SON HABERLER