Evde Kal Hayatta Kal - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Evde Kal Hayatta Kal
25.03.2020

 

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid_19 (Yeni tip Korona Virüsü) hayatın akışını olumsuz yönde etkilemektedir. Covid_19 virüsü ile mücadelede devletimizin aldığı tüm tedbirlere harfiyen uyulması gerekmektedir.

Herkes risk altında. Bir kişi yaklaşık beş-altı kişiyi hasta ediyor. O beş-altı kişi kendi etrafındaki beş-altı kişiyi enfekte ederek virüsün yayılımını hızlandırıyor.

Bir kişinin alacağı tedbir çok kişiyi koruyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım kendimizi izole edelim.  Yüksek risk altında olan yaşlılarımızı koruyalım. Onlara saygıyla, hürmetle, incelikle yaklaşarak anlatalım. COVID-19 virüsü ile mücadele ettiğimiz bu günlerde kişisel temizliğimize özen gösterip sosyal mesafemizi lütfen koruyalım. Zorunlu durumlar dışında evimizden ayrılmayıp, virüs tehlikesine karşı mücadelede birbirimize destek olalım.

Bireysel ve ev halkı olarak uygulayacağımız birçok basit tedbir ile bu süreci en sağlıklı şekilde atlatılacağı inancındayız.

Kardeş Eli Derneği Korona Salgını nedeniyle gerek kurumsal faaliyetleri gerekse yardım faaliyetlerinde bir dizi önlem ve ilave yardım kararları alarak bu süreçte üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmenin gayreti içerindedir.

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği Sağlıklı günler diler.

 

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.
 • Evde Kal Hayatta Kal
  #HayatEveSığar