Evde Kal Hayatta Kal - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Evde Kal Hayatta Kal
25.03.2020

 

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid_19 (Yeni tip Korona Virüsü) hayatın akışını olumsuz yönde etkilemektedir. Covid_19 virüsü ile mücadelede devletimizin aldığı tüm tedbirlere harfiyen uyulması gerekmektedir.

Herkes risk altında. Bir kişi yaklaşık beş-altı kişiyi hasta ediyor. O beş-altı kişi kendi etrafındaki beş-altı kişiyi enfekte ederek virüsün yayılımını hızlandırıyor.

Bir kişinin alacağı tedbir çok kişiyi koruyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım kendimizi izole edelim.  Yüksek risk altında olan yaşlılarımızı koruyalım. Onlara saygıyla, hürmetle, incelikle yaklaşarak anlatalım. COVID-19 virüsü ile mücadele ettiğimiz bu günlerde kişisel temizliğimize özen gösterip sosyal mesafemizi lütfen koruyalım. Zorunlu durumlar dışında evimizden ayrılmayıp, virüs tehlikesine karşı mücadelede birbirimize destek olalım.

Bireysel ve ev halkı olarak uygulayacağımız birçok basit tedbir ile bu süreci en sağlıklı şekilde atlatılacağı inancındayız.

Kardeş Eli Derneği Korona Salgını nedeniyle gerek kurumsal faaliyetleri gerekse yardım faaliyetlerinde bir dizi önlem ve ilave yardım kararları alarak bu süreçte üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmenin gayreti içerindedir.

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği Sağlıklı günler diler.

 

Paylaş
SON HABERLER
 • KARDEŞ ELİ MÜSİAD FUARI’NDA 2026 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI.
  Yurt içi ve yurt dışında yaptığı yardım çalışmalarıyla gündeme gelen Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği MÜSİAD Fuarı’nın gözdesi oldu. Yapılan çalışmaların detaylı olarak paylaşıldığı fuarda Kardeş Eli Derneği Kurumsal İletişim Direktörü Enes Boyacı 2026 hedeflerini açıkladı
 • KARDEŞ ELİ DERNEĞİ 18 KASIM’DA MÜSİAD FUARI’NDA
  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Fuarı 18 Kasım’da başlıyor.
 • Kardeş Eli Derneği İzmir’de Afetzedelerin Yanında
  Merkez üssü İzmir olan ve 6.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası Kardeş Eli Derneği afetzedelere destek için gönüllü ekipleriyle yola çıktı. Hijyen paketleri, gıda yardımı ve su dağıtımına başlayan dernek, günün birlik olma günü olduğunu belirtti
 • Teşekkür Ederiz
  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği olarak mutluyuz, umutluyuz. Desteklerinizle bugün 1227 köye 1227 su kuyusu açarak kardeş elini birlikte uzattık. Onların sesini duyduk, yanlarında olduk.
 • Kardeş Eli Derneği’inden Eğitime Destek
  Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren çeşitli yardım paketleriyle ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Kardeş Eli Derneği uzaktan eğitim süreçlerinde de eğitime desteğini sürdürüyor. ‘Desteğinle Eğitim Uzakta Kalmasın’ kampanyasını başlatan dernek, öğrencilere bilgisayar ve tablet yardımında bulunuyor