Her Gün Yaklaşık 5.700 Çocuk Yetim Kalıyor - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Her Gün Yaklaşık 5.700 Çocuk Yetim Kalıyor
08.02.2020

Kardeş Eli yetimlere sahip çıkıyor

Her Gün Yaklaşık 5.700 Çocuk Yetim Kalıyor

UNICEF  verilerine göre, dünyada yaklaşık 153 milyon yetim çocuk mevcut. Her gün 5.700 çocuğun savaş, doğal afet ve yoksulluk gibi sebeplerle yetim kaldığı tahmin ediliyor. Aileleri olmadan hayatını sürdürmek zorunda kalan çocuklar için kalıcı çözümler üreten Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, yetim çocuklar için yetimhane projesini hayata geçirdi.

06.02.2020

 

Dünyada yetimlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde açılan yetimhaneler, binlerce çocuğa ev sahipliği yapıyor. Yetimhanelerde barınma ihtiyacının yanında eğitim ve beslenme gibi temel ihtiyaçlar da karşılanıyor. Savunmasız halde bulunan ve yaşamını idame ettirebilmek için yardıma muhtaç olan çocuklar, Kardeş Eli tarafından açılan yetimhanelerde daha iyi şartlarda yaşama fırsatı buluyor.

Yoksulluğa kardeş eli

Derneğe yapılan bağışlar sayesinde inşa edilen yetimhaneler, yoksulluğun hâkim olduğu Afrika ve Asya’nın kırsal bölgelerinde çocukların kalabileceği güvenli ortamlar yaratılmasını sağlıyor. Dernek yetkilileri, zarar görmüş veya eskimiş haldeki yetimhaneler için de restorasyon çalışmaları yürütüyor.

Barınma, eğitim, gıda ve ısınma ihtiyaçları karşılanıyor

Yetimhane projeleri hakkında konuşan Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Abdullah Zincirlioğlu şu ifadeleri kullandı: “Öncelikli hedefimiz, zorlu yaşam şartlarına göğüs gerecek gücü bulunmayan çocuklarımıza destek olmak. Yapılan yetimhanelerle barınma, eğitim, gıda, ısınma gibi temel ihtiyaçlara yöneliyoruz. Yetimhanelerin yanı sıra sağlık ocakları da açarak yaşam kalitelerinin yükselmesine yardımcı oluyoruz. Yetimlerin kendilerini yalnız hissetmediği, geleceğe umutla bakabildiği ortamlar yaratarak onları topluma kazandırmak en büyük mutluluğumuz.”

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği hakkında:

 

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların tüm yaşam hak ve özgürlüklerini ihlal edilmesini önlemek üzere 2006 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2006 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar ile kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Kardeşeli İnsani Yardım Derneği misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde Afet bölgelerinde Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir.

Paylaş
SON HABERLER
 • 12 ÜLKEDE 1.684.000.00 KİŞİYE ULAŞTIK
  2020 yılı kurban bağışı organizasyonu için 12 ülkede 93 bölgeye yardımlarını ulaştıran Kardeş Eli Derneği, 1.684.000.00 kişiye bayram sevinci yaşatarak bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.