Bangladeş’e kardeş eli değdi 243 Köye 243 Su Kuyusu - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Bangladeş’e kardeş eli değdi 243 Köye 243 Su Kuyusu
31.01.2020

Türkiye’den Bangladeş’e iyilik dolu paketler ulaştırıldı

Bangladeş’e kardeş eli değdi 243 Köye 243 Su Kuyusu

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, Bangladeş’te yaşayan insanların hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik yardım faaliyeti gerçekleştirdi.

29.01.2020

 

Güneydoğu Asya’da yer alan Bangladeş, dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri. Yüzölçümünün nüfusa göre küçük olması, halkı kısıtlı imkanlarla yaşamaya mahkum ediyor. 2006’dan bu yana yurt içinde ve yurt dışında yaşayan ihtiyaç sahipleri için faaliyet gösteren Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, Türkiye’den 6.000 km uzaktaki Bangladeş’te zorlu yaşam şartlarıyla mücadele eden insanlar için geçtiğimiz yılın aralık ayında yardım çağrısında bulunmuştu. Çağrıya kulak veren insanların bağışlarının tamamı Bangladeş’teki yardıma muhtaç kişilerle ulaştırıldı. Bangladeş halkı, hayırseverlerden gelen bağışları sevinçle karşıladı.

 

Bangadeş’te temel ihtiyaçlar karşılandı

                                                 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği tarafından Bagladeş’e ulaştırılan yardım paketlerinde erzak ve kıyafet gibi temel ihtiyaç maddelerinin yanında, ailelerin kimseye muhtaç olmadan geçimlerini sürdürebilmeleri için dikiş makinesi ve taşımacılıkta kullanabilmeleri için de üç tekerlekli araç olarak bilinen rikşa ve van bulunuyordu. Kardeş Eli ayrıca, su şebekelerinden yoksun olan Bangladeş’in susuzluk sorununa da yardım eli uzatarak 243 köyde 243 su kuyusu açılışı gerçekleştirdi.

 

Kardeşlerimiz için elimizden geleni yapacağız

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Abdullah Zincirlioğlu, bağışların bölgeye dağıtımının gerçekleşmesinin ardından şunları söyledi: “Bangadeş ile Türkiye arasında yıllardır süre gelen muhabbeti güçlendirerek devam ettirmek adına ülkeyi ziyaretimizde ilk olarak Bangladeş’in merkezinde bulunan STK temsilcileri ile bir araya geldik. Yaptığımız toplantıda, bölge halkının ihtiyaçlarının belirlenmesi ve giderilmesi hakkında neler yapabileceğimizi konuştuk. Temsilcilerin bizlerle paylaştığı, halkın ihtiyaçlarına yönelik bilgiler doğrultusunda kardeşlerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” Yapılan yardımın tek seferlik olmadığına da dikkat çeken Zincirlioğlu, “Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği olarak şimdiye kadar bağışçılarımızın desteğiyle su kuyusu açılışı, yetim giydirme organizasyonu, erzak, rikşa, dikiş makinesi, van ve acil kış paketi dağıtımı gibi yardımlar yaptığımız Bangladeş’e desteğimiz sürecektir.” dedi.

 

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği hakkında:

 

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların tüm yaşam hak ve özgürlüklerini ihlal edilmesini önlemek üzere 2006 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2006 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar ile kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Kardeşeli İnsani Yardım Derneği misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde Afet bölgelerinde Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir.

Paylaş
SON HABERLER
 • 12 ÜLKEDE 1.684.000.00 KİŞİYE ULAŞTIK
  2020 yılı kurban bağışı organizasyonu için 12 ülkede 93 bölgeye yardımlarını ulaştıran Kardeş Eli Derneği, 1.684.000.00 kişiye bayram sevinci yaşatarak bu bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu
 • Ramazan Ayı Yardımlarını 16 Ülkeye Ulaştırdık
  Ramazan ayı yardım çalışmalarımız ile binlerce kişiye iftar yemeği, kumanya ve giysi yardımında bulunarak 16 ülkeye ulaştık.
 • Çocuk Çocuktur!
  Bugün bir tercihle karşı karşıyayız: ya çocuklara yardım edeceğiz ya da dünyamızın bugünkünden de eşitsiz ve adaletsiz hale gelmesine göz yumacağız.
 • Kardeşeli2020 Yılı Vacip Kurban Fiyatlarını Açıkladı
  Birliği, beraberliği, hali anlamayı, vefakarlığı ve paylaşmayı gösteren Kurban bağışı için 2020 yılı Küçükbaş kurbanlık fiyatı 585₺, büyükbaş hisse fiyatı ise 485₺ olarak belirlendi.
 • 1 Kap Mama
  Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım.