Askıda Mutluluk Bağış Kampanyası İle Geleneklerimizi Yaşatmaya Devam Ediyor - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
Askıda Mutluluk Bağış Kampanyası İle Geleneklerimizi Yaşatmaya Devam Ediyor
05.01.2022

KARDEŞ ELİ DERNEĞİ ASKIDA MUTLULUK BAĞIŞ KAMPANYASI İLE GELENEKLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Müdürü Uğur Erkoca Tarafından Yapılan Açıklamada, ‘Başlattığımız Askıda Mutluluk Bağış Kampanyası ile, İstanbul’da Her Eve Ulaşarak Kış Günlerinin Zorluğunu Azaltıp Sevinçleri Arttıracağız’ İfadelerine Yer Verdi.

 

 

Kardeş Eli Derneği zorlu geçen kış günlerinde 7/24 çalışmalarına devam ederek ülkemizin her yerine yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Başlatılan ‘Askıda İyilik’ Bağış Kampanyası ile hayır lokması ve hayır çorbası dağıtımı gerçekleştirerek birlik ve beraberliğin önemini vurguluyor.

 

Dernek, halkın örf ve adetlerini vurgulayan, hayır niyetini belli eden özellikle cuma günleri, cenaze sonrası veya kandiller gibi manevi değeri yüksek olan günlerde hayır duası almak için dağıtılan lokma tatlısını, bağışçıların destekleriyle hayırseverler adına dağıtıyor. Ayrıca soğuk geçen kış günlerinde sıcak yemeğe hasret kalan kardeşlerimize, askıda çorba ile sabah ve akşam olmak üzere çorba dağıtımı gerçekleştiriyor. Eski geleneklerimizden birisi olan 1 kap sıcak çorbanın komşu ile paylaşılması, yardımlaşmanın kıymetinin vurgulanması kış günlerinde daha da çok önem kazanıyor. Kardeş Eli Derneği bu kıymetli geleneği sürdürüyor, İstanbul’da mobil araçları ile her sokakta her eve ulaşarak kalpleri umut ile ısıtıyor.

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Müdürü Uğur Erkoca, yaptığı açıklamada ‘Derneğimiz, Askıda Mutluluk bağış kampanyası ile gelenekleri yaşatıyor. Hayır lokması ile dualara vesile oluyor, hayır çorbası dağıtımıyla da zorlu geçen kış günlerinde kalpleri ısıtıyor’ açıklamasında bulundu.

 

Askıda Hayır Çorbası Bağış Bedeli; 250 kişi için 1250 TL,

500 kişi için 2375 TL

750 kişi için 3375 TL

1000 kişi için 4250 TL’dir.

 

Askıda Hayır Lokması Bağış Bedeli; 600 kişi için 1,295 TL,

1000 kişi için 1595 TL

1500 kişi için 2095 TL

2000 kişi için 2795 TL’dir.

Sizde  https://www.kardeseli.org.tr/tr web sitemiz üzerinden veya 444 44 46 numaralı telefon numarası ile derneğimizle iletişime geçerek askıda mutluluk bağış kampanyasına destek olabilirsiniz.

 

 

Paylaş
SON HABERLER