41 Afrikalı Genç İslam'ı Seçti - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
41 Afrikalı Genç İslam'ı Seçti
24.06.2019

41 AFRİKALI GENÇ İSLAM’I SEÇTİ

 

Kardeş Eli insani Yardım Derneği Afrika Uganda'da Budak’a şehri Kaliro köyünde yardım organizasyonu gerçekleştirdi.

Türk Hayırseverlerin yardımları ile Afrika Uganda'da yardım çalışmaları devam ediyor. Kardeş Eli Derneği vasıtasıyla Budak’a şehri Kaliro köyünde ihtiyaç sahibi aileler için gıda yardımı çocuklar için elbise ve oyuncak dağıtımı yapılması bölge halkını duygulandırdı.

 

Yetkililerin açıklamalarına göre; Afrika'daki insanların birçok ihtiyacı olduğu ancak su ihtiyacının hepsinin önünde olduğunu bu konuda hayırseverlerin daha duyarlı olması gerektiği ifade edildi.

Kardeşeli Derneği Yetkilileri kaliro köyünde Bölge halkının yararlanabileceği bir su kuyusu için açılış töreni gerçekleştirdi. Bölgede ve çevrede yaşayan insanlar Türk hayırseverlerin desteğinden çok etkilendiklerini ve Müslüman olmayı istediklerini belirttiler.

 

AFRİKALI 31 ERKEK 10 KADIN MÜSLÜMAN OLDU

 

Kardeş Eli Yetkililerinden Ahmet Muhammedoğlu’nun öncülüğünde yürütülen yardım faaliyetleri sırasında etkilenen Budak’a şehri Kaliro köyü ve çevresinde 31 Erkek 10 tane Kadın olmak üzere toplamda 41 kişi çok etkilendiler ve Müslümanlığa geçmeyi talep ve arzu ettiler. 41 Hristiyan Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

 

Bölgedeki Müslümanlar için Kuran-ı Kerim dağıtıldı,  ayrıca orada yaşan insanlara İngilizce mealli kuranı kerim getirmeye dair çalışma yapılacağı bildirildi. Muhammedoğlu; bölgedeki halkın bilinçlendirilmesi için tercüman vasıtasıyla imamlarla istişarelerde bulunduğunu ifade etti ve ekledi; Bu yardım faaliyetlerine gönül veren, yardım eden Türk halkına teşekkür ederiz... Mevla’m cümlesinden razı olsun.

Paylaş
SON HABERLER