24 Ekim'de Afrika Uganda'daydık. - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
24 Ekim'de Afrika Uganda'daydık.
19.11.2019

Kardeş Eli Derneği Uganda’da Faaliyetlerine Devam Ediyor!

Kardeş Eli Derneği, birbiri ardına gerçekleştirdikleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma sistemleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Türkiye genelinde yaptıkları yardımlar ile adlarından sıkça söz ettiren dernek, yurtdışında da faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Kardeş Eli Derneği bu yıl yaptıkları yurt dışı çalışmaları kapsamında Uganda’yı işaretlemişlerdi. Uganda’ya götürülen yardımlar çerçevesinde bölge halkının sevgisini ve saygısını kısa sürede kazanan dernek, faaliyetleri kapsamı ile de ülke genelinde takdirler görmeye devam ediyor.

Su Kuyuları Açıldı

Uganda içerisinde yapılan faaliyetler kapsamında su kuyuları eksik olan bölgeler yerli rehberler ve halk yardımı ile tespit edildi. Su kuyusu açmak için belirlenen stratejik bölgeler için gerekli izinler alınarak çalışmalara başlanıldı. Kısa süre içerisinde 13 su kuyusu açılan ülkede su ihtiyacı büyük ölçüde karşılanmış oldu. Uganda su kuyusu çalışmaları için tekrar çalışmaları olacaklarını belirten dernek yetkilileri;

“Biz Müslümanlığın bizlere öğrettiği şekilde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize destek vermek için buraya geldik. Hizmetlerimizi yaptık inşallah en kısa sürede farklı çalışmalar ile de yanlarında olacağız” ifadeleri kullanıldı.

Mescitler Açıldı, Ezanlar Okundu!

Dernek bölgedeki cami yetersizliğini ve ihtiyaç bölgelerini tespit ederek görüşülen prosedürlerin tamamlanması üzerine cami çalışmalarına başladı. Kısa süre içerisinde 2 cami yapan Kardeş Eli Derneği, ibadet kapılarını ardına kadar açmış oldu. Afrika Uganda Mescit denildiğinde akla gelecek sayılı projelerden birkaçına imza atan derneğin bir sonraki projeleri merak konusu diyebiliriz.

Paylaş
SON HABERLER