101 Köye 101 Anaokulu Projesi - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
101 Köye 101 Anaokulu Projesi
28.11.2019

 

Eğitim çocukların temel ihtiyaçları arasındadır. Birçok köyde okul bulunmadığı için çocukların eğitim hakkı da ellerinden alınıyor. Anaokulu ise eğitim hayatına başlayan çocuklar için ilk adımdır. Bu nedenle Kardeşeli İnsani Yardım Derneği 101 köye 101 anaokulu kampanyası ile okul olmayan köylere ulaşmakta ve çocukların okula kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Ülkemizde ya da dünyanın birçok bölgesinde çocuklar bulundukları yerlerde okul olmadığından eğitim hayatlarına başlayamıyorlar. Oysa anaokulları çocukları eğitime hazırlamaktadır. Köylerinde okul olmayan yerlerde aileler çocuklarını kilometrelerce uzakta olan okullara götürmek için mücadele etmektedirler. İmkanı olmayan aileler ise çocukların eğitime ilk adım olan anaokuluna çocuklarını götürememektedirler.

Yapılacak bağışlar ile 101 köye 101 anaokulu projesi gerçekleşecek ve çocuklar için hayta dair ilk adım atılmış olacaktır. Eğitime katkı sağlamak isteyenler Kardeşeli Yardım Derneği aracılığı ile bağışta bulunabilmektedirler. Ülkemizde anaokulu zorunlu olmuştur ve okullar yetersiz olduğu için eğitime yatırımlar yapılması gerekmektedir. Köylerde yaşayan insanların okul yaptırmaya güçleri yetmemektedir. Yapılacak yardımlar sayesinde çocuklar okullarına kavuşabilir.

Kardeşeliı derneğinin yapmış olduğu kampanyanın amacı, çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesini sağlayarak hem kendisi hem de ailesi için geleceğe yatırım yapmaktır. Yoksul ailelerin, yetimlerin ve öksüz çocukların da eğitim hakkı vardır. 101 köye 101 anaokulu kampanyası çocukların eğitime atacakları ilk adım için büyük katkı sağlayacaktır. Bu kampanya ile köyler anaokulu olmayan köy kalmayacaktır.

Paylaş
SON HABERLER