1 Kap Mama - Genel Haberler | Kardeş Eli
HABERLER
Tüm Haberler
1 Kap Mama
29.04.2020

1 KAP MAMA

Koronavirüs (Covid – 19) salgını sebebiyle yeme – içme sektörü geçici süreliğine kapandı. Bu durumdan en az insanlar kadar sokakta yaşayan hayvanlarda etkilendi.  Koronavirüs ile mücadelede biz sağlığımız için evde kalırken onlar sokakta açlık ve soğukla mücadele ediyor. Belirsiz bir süre daha mücadeleleri devam edecek.

Kardeş Eli olarak yardıma ihtiyacı olan herkesin10 yıldır yanındayız. Sokaktaki dostlarımızında. Onların bu süreçten etkilenmemeleri, aç ve yalnız kalmamaları için 1 Kap Mama farkındalık hareketi başlatıyor ve herkesi yaşadığımız bu zorlu süreçte aç kalan dostlarımıza yardım etmeleri için çağrıda bulunuyoruz.

Herkesten kapısının önüne sokak hayvanları için su ve yemek koymalarını bekliyoruz. Bizim için kolay olan yemek bırakma eylemi onlar için hayati önem taşıyor.  Kapınızın önüne koyacağınız bir kap su bile onların hayatını kurtarmaya yetiyor.

Onlarda bizim gibi 1 can taşıyor ve en az bizim kadar yaşama hakkına sahipler. Onlara birlikte yardım edelim. Farkındalığın büyümesi için #1KapMama ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım. Ulaştığımız her insan 1 can kadar önemli.

Harekete geçelim. Sokaktaki dostlarımız için paylaşma zamanı. Onları görmezden gelmeyelim, Siz de #1KapMama paylaşımda bulunarak daha fazla insana ulaşabilir evde kaldığınız süre boyunca sokak hayvanlarının düzenli olarak beslenmelerine destek olabilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER