Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Şifa - Hisse
×
485,00 TL
Şifa - Hisse

Şifa kurbanı, hastalıktan kurtulmak için kesilen kurbandır. 60 parçaya bölünerek fakirlere dağıtılır. Şifa kurbanını kişi kendisi kesebileceği gibi, vekalet yolu ile bağış yaparak da kestirebilir.

Şifa kurbanı, her türlü hastalıktan kurtularak şifa bulmak amacı ile kesilir. Şifa kurbanı nafile kurbandır. Nafile kurban ise Allah rızasını göstererek, Kurban Bayramı ve vacip kurbanlar dışında kesilen kurbanlara verilen addır. Yani hastalıktan kurtulmak için kurban kesmeyi gerektiren bir durum olmamasına rağmen, şifa bulmak için kesilen şifa kurbanı gibi kurbanlar nafile kurbandır. Kesilmesi vacip değildir. İslam dininde böyle bir gereklilik yoktur.

Şifa kurban hissesi ile Kardeş eli İnsani Yardım Derneğine bulunduğunuz bağışlar, sizin adınıza savaş ve afetler yüzünde yaşam mücadelesi veren bölgelerde kesilerek 60 parçaya bölünerek dağıtılmaktadır. Kurbanlar İslami kurallara uygun olarak kesilmektedir.

Kurbanı kişi kendisi kesebileceği gibi vekalet yolu ile başkasını da kestirebilir. Vekalet yolu ile kurban kestiren kişi, bulunduğu yerdeki kişilere vekalet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi ya da kuruma da vekalet verebilir. Vekalet sözlü ya da yazılı olabileceği gibi, telefon, internet gibi iletişim araçları ile de olmaktadır.

Kardeş eli İnsani Yardım Derneği olarak vekaletleri alınan kurbanların kesimi ile ilgili İslami hassasiyetler bulunmaktadır. Yurt içinde ya da yurt dışında belirli yerlerde vacip, adak, şifa, şükür kurbanları özenle kesilmekte olup ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?