Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Adak - Küçükbaş
×
585,00 TL
Adak - Küçükbaş

Adak kurbanı, kurban bağışlayan kişinin kesmesi vacip olan kurbandır. Kişinin bir şartı gerçekleşmiş ise ve adak bağışlamışsa bu şartı yerine getirmek için adak küçük baş kesmesi gerekir. Yılın hangi zamanı olursa olsun adadığınız kurbanı Kardeş eli İnsani Yardım derneğine bağışlayarak vacip olan ibadetinizi yerine getirebilirsiniz. Böylece kesilen kurban ihtiyaç sahiplerine ulaşmış olur.

Adak kurbanı kesmek isteyen kişi kendisi kesebileceği gibi yardım kuruluşlarına da vekalet yolu ile kestirebilir. Kurban kestiren kişi telefonla vekalet verebilir. Bağışlanan adak küçük baş kurbanınız derneğimiz tarafından belirlenen acil ihtiyaç bölgelerinde kısa sürede kesilmektedir. Adak kurbanlarının kesilmesinin ardından paylara bölünür ve ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere, yoksulluk çekenlere, savaş ve afet mağdurlarına ulaştırılır.

Adak kurbanı küçük baş, büyük baş, deve, sığır ve davardır. Bu hayvanlardan başkası kurban olarak kabul edilmez. Fakir olsun zengin olsun adak adayan kişi adak kurbanın etinden yiyemez. Hatta anne ve babası, çocukları ve torunları da yiyemez.

Bir şarta bağlı olarak adak adayan kişi şartı yerine geldiyse ve adadığı hayvanın cinsini hatırlamıyor ise küçük baş hayvan yani koyun kesebilir. Adak kurbanlarınızı Kardeş eli Yardım Derneği’ne Kurban Bayramı’nda da bağışlayabilirsiniz. Kurban adayan kişi bayramın ilk üç gününde keser ya da bağışlar.

Kurban adayan kişinin kurban kesmesi vaciptir. Derneğimiz bağışlanan küçük baş kurbanlarını en fazla ihtiyaç olan bölgelere sizin adınıza götürmektedir.