Bağış Yap – Kardeş Eli
ONLINE BAĞIŞ
Adak - Hisse
×
485,00 TL
Adak - Hisse

Adak kurbanı kesmek dinimizde vaciptir. Adak kurbanını Kurban Bayramı’nda kesilen kurbandan ayıran özellik, bir şeyin ya da bir şartın gerçekleşmesi üzerine kurbanın adanmasıdır. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban dini ibadeti yerine getirmek amacı ile kesilir. Fakat adak kurbanı tamamı fakirlere dağıtılmak üzere kesilir. Adak kurbanı kesen kişi, anne baba, dede, nine, çocuklar ve torunlar yiyemez.

Adak kurbanın kesilmesi için belli bir gün yoktur. Önemli olan şarttır. Yani bir şarta bağlı olarak adak kurbanı kesmeye niyet eden kişi, şartının gerçekleşmesi halinde adağını kendisi için en uygun zamanda ve ilk fırsatta yerine getirmelidir. Eğer ki herhangi bir şart olmaksızın adanan adaklar ise herhangi bir vakitte kesilerek yerine getirilebilir.

Kardeş eli derneği olarak adak kurbanı bağışlarını ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmaktayız. Kurbanın kesilmesinin ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının ardından adak kurban bağışı yapan kişi bilgilendirilir.

Kesilen kurbana adak kurban hisseleri girebilir. Adak kurbanları dünyevi bir iş sebebi ile kesiliyorsa da Allah adına kesildiği için, diğer kurban hisselerinin içine girebilir. Yeter ki kurban niyetiyle olsun. Fakat kendi hissesinden yiyemez, Başkalarının hisselerinden yiyebilir.

Kardeş eli derneği olarak adak kurban bağışlarını tüm dünyada ihtiyaç sahibi yoksullara ve yetimlere gönderilmektedir. Kesimin ardından bağış yapanlara kesim video ve resim gönderilmektedir. Kurbanlar İslami usullere uygun olarak kesilmektedir. Sizde adak kurban bağışlarınızı dünyanın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimize gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?
Derneğinize Ayni (Malzeme), Nakdi (Nakit) Yardım Bağışlamak İstiyorum, Almaya Gelir Misiniz?
Ayni (Malzeme), Nasıl Göndere Bilirim, Kabul Ediyor Musunuz?
Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?
İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Natki Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?