Acil Yardım
All News
Endonezya Emergency Aid
19.06.2019

Kardeş eli Endonezya İçin Acil Yardıma Devam Ediyor..


 


Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda  7,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından oluşan tsunami adada büyük bir yıkıma ve can kaybına neden oldu.Bölgede son olarak 2000’den fazla can kaybı olduğu ve bu cansız bedenlerin definleri için toplu mezarlar oluşturulduğu biliniyor. Buna ek olarak ise 5000 insandan fazlası hala kayıp.

 

 

Bölgeden açıklama yapan Kardeş eli İnsani Yardım Derneği
Başkanı Ahmet Muhammedoğlu,


Tüm Dünyaya Seslenerek Depremzedelerin yaralarını sarmak ve bir an olsun hüzünlerini dindirebilmek için çalışmalarını bölgede sürdürdüklerini ifade etti.

 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Olarak Bölgede 1.546 Aileye Yaşam Paketi 528 Aileye Nakdi Yardımyaptıklarını dile  Getirdi,

 

Bölgede acil ihtiyacın devam ettiğini ve depremzedelerin yaralarının sarmak için bölgeye daha fazla battaniye, gıda paketi, çadır, hijyen kiti, çocuk paketi ve sarungunda adlı yerel giysiyi içinde bulunduran yaşam paketini ulaştırabilmek için türk halkına ve tüm dünyaya yardım çağrısını yineledi.  


 


Endonezya'daki depremzedelere acil yardım yapmak ve acılarına ortak olmak için 0216 224 2 224 iletişim numaralarından destek olabilir, www.kardeseli.org.tr den online bağış bölümünden veya havale ve EFT ile yardım yapabileceğini dile getirdi ..

 

Share
LAST NEWS