FAALİYETLERİMİZ
Emergency Aid

Dünyanın çeşitli bölgelerinde, gerek doğal afetler sebebiyle, gerekse savaş veya iç çatışmalar, krizler gibi sebeplerle çeşitli problemler yaşanmakta ve birçok kişi mağdur olmaktadır. Dünyada bu durumda bulunan belki de milyonlarca insan mevcuttur ve milyonlar yaşam mücadelesi vermektedir.
Ortadoğu coğrafyası başta olmak üzere, dünyanın her yerinde sürmekte olan savaşlardan dolayı, her saat belki de her dakika insanlar hayatlarını kaybetmekte, aileler yok olmaktadır. Bu sebeple, yaşam mücadelesi veren insanlara mümkün olduğunca kısa sürede ulaşmak ve ihtiyaç duydukları insanı yardımları acil şekilde karşılamak, derneğimizin temel faaliyetleri arasında bulunmaktadır.

Acil Yardım Çalışmalarımız
Kardeş Eli tarafından gerçekleştirilen acil yardım faaliyetlerinin temel amacı, mağdur olan insanların acil insani ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktır.

Fakat derneğimiz, sadece yardım göndermekle yetinmemektedir. Acil yardımların yanı sıra, mağdur durumdaki insanların acil ihtiyaçlarının dünya çapında duyurulmaya çalışılması ve böylece yardım olanaklarını artırmak da faaliyetlerimiz arasındadır.

Aynı zamanda derneğimiz, kriz önleyici çalışmalar yürütmeyi de kendisine görev olarak bilmektedir. Dünyanın pek çok coğrafyasında meydana gelen olağanüstü durumlara karşı geliştirdiğimiz acil yardım faaliyetleri arasında farklı faaliyetler bulunmaktadır. Gıda ve diğer temel insani gerekliliklerin dağıtılması, özellikle kadınlara, çocuklara, kimsesi olmayanlara ve yaşlı insanlara barınacak yerler ve güvenli ortamlar oluşturulması, doğal afet bölgelerinde ya da savaştan etkilenmiş bölgelerde çadırlar, prefabrik evler,  gezici mutfaklar gibi yapıların kurulması acil yardım faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır.

Acil Yardım Paketlerimiz
 

Kardeş eli derneği olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştığımız birden fazla acil yardım paketi bulunmaktadır.  Acil yardım kış paketi, Gazze acil yardım Paketi,  Somali acil yardım paketi Yemen acil yardım paketi, Doğu Türkistan acil  yardım paketi, Arakan Bangladeş kampları acil  yardım paketi, İhtiyaç sahiplerine giysi ve ayakkabı paketi, adı altında farklı paketlerimiz bulunmakta ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Acil Yardım Kış Paketi
Dünyanın birçok farklı yerinde, kışlar çok çetin ve soğuk geçmekte ve özellikle evsiz insanlar donma riskiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Özellikle çocuklar bu konuda büyük bir mağduriyet içindedir.

Kardeşeli Derneği olarak, kışın üşüyen çocukların üşümemesi için,  bot, mont, atkı – bere, eldiven, battaniye, bebek bisküvisi ve mamadan oluşan kış paketini gönderiyoruz. İsterseniz tek bir malzeme isterseniz tüm paket için bağış yaparak destek olabilirsiniz. Tüm paket için bağış miktarı 175 TL iken, malzemeler için tek tek bağış tutarı; Bot: 40 TL, Mont: 45 TL, Battaniye: 35 TL, Atkı Bere :2OTL ,Bebek Bisküvisi 15 TL, Mama 20 TL şeklindedir.

Gazze Acil Yardım Paketi
Yıllardır İsrail’den zulüm gören Filistin’de bulunan Gazze, tam 12 yıldır abluka altında. Abluka altında bulunan bu kentte, ilaç, gıda, battaniye gibi insani ihtiyaçları karşılayacak paket için 300 TL bağış yaparak, mağduriyetin giderilmesine yardım edebilirsiniz.

Hayatta Kalma Mücadelesi Veren Somali
Somali, açlığın ve yoksulluğun en yoğun olduğu Afrika ülkelerinin başında gelmektedir.  Zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan kardeşlerimize yardımların ulaşması için 200 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Yemen Acil Yardım
Yemen’de yıllardır süren çatışmalar nedeniyle, büyük kısmı çocuk ve bebek olmak üzere 12.9 milyon insan hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya durumdadır.  16 milyon insan temiz içme suyuna muhtaç durumdadır. 2015’ten beri süren çatışmalarda on binlerce insan hayatını kaybetti ya da evsiz kaldı. Ülkede tam 15 milyonluk kesim, sağlık hizmetlerinden yoksun durumda.  Siz de, hayatta kalma mücadelesinin verildiği Yemen için 200 TL bağışta bulunarak, insanların acılarını dindirmelerine katkı koyabilirsiniz.

Doğu Türkistan Acil Yardım Paketi
Çin'in 1949 yılından bu yana hakimiyeti altında tuttuğu Doğu Türkistan'ın kırsal kesimlerinde etrafı yüksek duvarlarla çevrili inşaatlar devam ediyor.   Uydu görüntüleri, Doğu Türkistan çöllerinde inşa edilen ve içinde yüz binlerce doğu türkistanlı kardeşimizin tutulduğu toplama kamplarının son bir yılda tam 3 katı büyüdüğünü ortaya koyuyor. Çinin Zulmü Her Geçen Gün büyüyerek Devam Ediyor. Doğu Türkistanlı Kardeşlerimiz  asıl vatandaş olarak dahi kabul edilmiyor. Doğu Türkistanlı Kardeşlerimize 300 TL bağışta bulunarak  Acil yardım paketi hediye edebilirsiniz.  

Arakan Bangladeş Kampları Acil Yardım Paketi
Bangladeş’de kurulan Kutupalong Kampı’na sığınan Arakanlı Müslümanlar evlerine dönmek istiyorlar. 2017’de bölgedeki Müslümanlara yönelik başlayan kıyımlar neticesinde 700 binden fazla Arakanlı mülteci Bangladeş’deki kamplara sığındı. Arakan Bangladeş kampları için için 200 TL bağışta bulunarak, insanların acılarını dindirmelerine katkı koyabilirsiniz.

İhtiyaç Sahiplerine Giysi ve Ayakkabı Yardımı
Dünyanın birçok yerinde, yoksulluk çeken ya da annesini veya babasını kaybeden çocuklar giysi ve ayakkabıya ihtiyaç duymaktadır. Dernek olarak, bayramlardan önce, dünyanın farklı yerlerindeki 5000 çocuğa giysi ve ayakkabıyı yardımı yapmaktayız.  Giysi ve ayakkabı yardımının bu çocuklara ulaşması için, 200 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Nasıl Bağış Yaparım
Acil yardım paketlerimize bağış yoluyla destek olmak için, 0216 224 2 224 numarasını arayabilir ya da sitemize girdikten sonra, bağış bölümünden EFT yapabilirsiniz.