BAĞIŞ YAP

Hz. Ömer Mescidi

Bağlantılar

Ortak Eser Mescid

Kilometrelerce ötedeki bir ülkede, tabelasında isminiz yazılı bir eseri inşa ettirmenize yardımcı oluyoruz. Kardeşeli, dünyanın dört bir yanındaki onlarca ülkede kalıcı eserler inşa ediyor.

Çeşitli ülkelerde hayatlarını zor şartlar altında devam ettirmeye çalışan insanlar için kalıcı vakıf eserler inşa ediyoruz. Bunlardan bazısı su kuyusu, bazısı yetimhane, bazısı da dünyanın diğer ucundaki bir cami inşaatı olabiliyor. Bölge insanlarının ihtiyaçları için yapılacak eserler belirleniyor, ülke şartlarına göre projeleri geliştiriliyor ve inşa edilmesi adına çalışmalar başlatılıyor.

Kardeşeli, kuruluşundan bu yana hayırsever bağışçılarımız adına dünyanın dört bir yanında yüzlerce kalıcı eserin hayata geçirilmesine vesile oldu. Sadaka-i cariye hükmündeki bu eserleri tek başınıza inşa ettirebileceğiniz gibi aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla da bir araya gelerek hayata geçirebilirsiniz.

“Âdemoğlu öldüğünde şu üçü dışında amel defteri kapanır: 1) Devam eden sadaka (sadaka-i cariye) meydana getirenler, 2) Yararlanılan bilgi, 3) Kendisine dua eden hayırlı evlat.” Hadis-i Şerif

 

Mescit

Müslümanlar, azınlık olarak yaşadıkları birçok ülkede ibadetlerini rahat ve uygun ortamlarda yapamıyor. Açılan cami veya mescitler birer ibadethane olmalarının yanı sıra eğitim merkezi olarak da kullanılabiliyor; bölge Müslümanları için sorunlarını çözebilecekleri bir ortam haline geliyor.

 

AFRİKA ÜLKESİ UGANDANIN BAŞKENTİ KAMPALADAN 170 KM UZAKLIKTA 
CAROLE ŞEHRİNDE,
KABANBİKİRE KÖYÜ;

 BURAYA YAKLAŞIK 5 KM UZAKLIKTA BAŞKA BİR KÖYE YÜRÜYEREK İBADETLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORLAR;

4 YIL ÖNCE  AĞAÇ YAPRAKLARIYLA BAŞLADIKLARI
 MESCİDDE İBADET ETMEYE BAŞLADILAR;

 İSMİNİ HZ.ÖMER MESCİDİ OLARAK VERDİKLERİ VE KENDİ İMKANLARIYLA  TAHTALARDAN VE ORTADAN İKİYE BÖLDÜKLERI VE  ÇAMUR VE KİREMİTLE MESCİDİ 
İNŞAA ETMEYE BAŞLADILAR; 


GÜNLÜK SU İHTİYAÇLARINI VE ÖZELLİKLE 
 ABDEST ALMAK İÇİN  KÖYLERİNDEN 
3 KM UZAKLIKTAKİ BİR MESAFEDEN ALIYORLAR;

HALA  KALPLERİNDE İMAN ATEŞİ  YANIYOR VE ONU SÖNDÜRMÜYORLAR;
DERTLERİ GELECEK NESİLLERİN İMAN ATEŞİNİ PARLATMAKTIR;

KARDEŞ ELİ OLARAK BAŞLATTIĞIMIZ BU KAMPANYADA SİZLERİNDE; 

DÜNYADA BİR MESCİDİNİZ OLMASINI VE BAHÇESINDEDE BİR SU KUYUSU OLMASINI ISTIYORSANIZ

SİZDE
HZ ÖMER MESCİDİ VE
HZ ÖMER SU KUYUSUNA 

DİLEDİĞİNİZ MİKTARDA YARDIMINDA
BULUNABİLİRSİNİZ..

Hz Ömer Mescidi  80'bintlye Betonerme olarak 

Minaresi,

Mihrabı,

Minberi

Kürsüsü

Şadırvanı

Banyosu ve

 Helaları olan Bir Mescid..

 

Paylaş