BAĞIŞ YAP

Doğu Türkistan'da Kardeşlerimiz Zulum Altında !

Bağlantılar

Çin'in 1949 yılından bu yana hakimiyeti altında tuttuğu Doğu Türkistan'ın kırsal kesimlerinde etrafı yüksek duvarlarla çevrili inşaatlar devam ediyor.   Uydu görüntüleri, Doğu Türkistan çöllerinde inşa edilen ve içinde yüz binlerce doğu türkistanlı kardeşimizin tutulduğu toplama kamplarının son bir yılda tam 3 katı büyüdüğünü ortaya koyuyor. Çinin Zulmü Her Geçen Gün büyüyerek Devam Ediyor. Doğu Türkistanlı Kardeşlerimiz  asıl vatandaş olarak dahi kabul edilmiyor. 

Birleşmiş Milletler'e göre 1 milyon civarında Müslüman Uygur Türkü, Çin'in 'eğitim merkezi' olarak dünyaya lanse ettiği toplama kamplarında tutuluyor.

Doğu Türkistan'da Kardeşlerimize yönelik kültürel ve dini kısıtlama ve baskılar 2009 yılından itibaren giderek hız kazandı.

Erkeklerin sakal bırakması ve kadınların uzun kıyafet giymesi kısıtlanırken halkın düğünlerde alkol kullanmaya zorlanması da bu uygulamalardan bazıları.

Bu kapsamda Kardeş eli İnsani Yardım  Derneği tarafından Doğu Türkistan için  yardım kampanyası Başlatıldı. 

Siz de bağışlarınızla zulüm altında yaşayan kardeşlerimizin elinden tutabilir ve onlara umut olabilirsiniz.
 
Bedenen ve Manen İşkencelere Mağdur Olup  Hayatta Kalma Mücadelesi veren Kardeşlerimize Sizde, Gıda Paketi,  Giysi, Su, Hijyen Kiti nin bulunduğu 300 liralık Acil Yaşam paketi Yardımında Bulunun...

Doğu Türkistanlı Kardeşlerimize  Acil yardım yapmak  için 0216 224 2 224 iletişim numaralarından destek olabilir, www.kardeseli.org.tr den online bağış bölümünden veya havale ve EFT ile yardım yapabilirsiniz..

Paylaş